Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Taliansko má pre Janu Olejárovú "zatiaľ" bronzový nádych

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Košice - V talianskom Caorle sa pred niekoľkými dňamin uskutočnili majstrovstvá sveta v kickboxe asociácie IAKSA (International Amateur Kickboxing

Sport Association). V Palazzo dello sport Expomar sa Slovákom darilo, veď získali jedno zlato, dve strieborné medaily a tri bronzové. Oproti MS 2001 v rakúskom Klagenfurte, kde Slovensko získalo dva bronzy, je pokrok vpred viac ako evidentný.

Slováci sa na MS vysokej športovej úrovne zúčastnili v 15 - člennom pretekárskom zložení, v ktorom zhruba štvrtinu osadenstva tvorili pretekári z košického Guard Steel Trans Clubu, ktorému šéfuje práve Peter Onuščák, v Taliansku hlavný tréner i vedúci slovenskej výpravy. Farby košického klubu, samozrejme pod hlavičkou tých reprezentačných, zastupovali Jana Olejárová (light contact, - 65 kg), Viktor Žuffa (light contact, - 60, a full contact, - 54), Miroslav Petrů (full contact, -81) a Ladislav Tóth (light contact, - 71 a semi contact, -71).

A práve pretekárka Guardu Steel Trans, 19 - ročná Jana Olejárová sa vrátila s medailou. Konkrétne s bronzovou. "Vo svojej kategórii som mala deväť pretekárok, vo váhe do 65 kilogramov. Ja totiž štartujem vo váhe do 60 i 65 kilogramov, sama mám tých 58," prezradila to, čo zvyčajne ženy neprezrádzajú, Jana Olejárová. "V Caorle na šampionáte IAKSA však bola kategória do 55 kilogramov a potom hneď do 65 kilogramov, teda desaťkilový rozdiel."

Na úvod sa Olejárová stretla s talianskou reprezentantkou. "Vyhrala som 3:0 na body. Bodovala som kopmi na hlavu, tie sú bodované najviac a potom som si držala Talianku na dištanc. Už som si to len udržiavala."

Po víťazstve nad Taliankou už mala Olejárová bronz istý, v zápase so skúsenejšou Walesankou sa pokúšala o viac. Walesanka bola podľa odhadov našej výpravy ´spustená´zo zhruba 66 kíl, fyzický rozdiel bol zrejmý. "Bola to tridsiatnička, bolo vidieť, že sa v kickboxer pohybuje dlho. Ja sa mu venujem také tri roky," dodáva Jana Olejárová, ktorá začínala vo VLA Cassovia kickboxing club Košice, v Guard Steel Trans Košice je druhý rok. "Snažila som sa uhýbať, bojovať, nestačilo to však. Jej výhodou boli najmä dobré ruky," hovorí Jana Olejárová. S neskoršou majsterkou sveta prehrala na body tesne 1:2, mohla však i vyhrať... A to by už bol asi na svete iný kov! Vo finále totiž čakala Češka Vendula Vokálová, tú Jana Olejárová dobre pozná a ako odhadol Peter Onuščák, jeho pretekárka bola na MS v lepšej forme ako tá česká.

Mediala z MS má však cenu. "Priznám, nečakala som, že získam bronz. Samozrejme, že som spokojná. Ale keby som mala zlato, to by som bola šťastná. Takto hovorím, že som spokojná," smeje sa Košičanka, ktorá na MS asociácie WKA v Massa Carrara v Taliansku pred mesiacom získala bronz v light contacte do 60 kilogramov a teraz ho pridupľovala bronzom na MS inej asociácie. "Zatiaľ...," prízvukuje dvojnásobná majsterka Slovenska(2000, 2001) v light contacte vo váhe do 60 kg, majsterka SR v semi contacte (opäť do 60 kg), tretia na otvorených majstrovstvách ČR v light contacte (2001).

Na záver: Guard Steel Trans Košice organizuje nábor nových cvičencov každý pondelok (17. hod.) a každý piatok (18. hod.) v priestoroch Dojang Taekwondo Gym na Stierovej 29 (sídl. KVP) v Košiciach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.