Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Talianska vláda chce pomôcť zadĺženým klubom

SITA|23. mar 2004 o 14:51

RÍM 23. marca (SITA, AFP) - Talianska vláda chce dať zadĺženým futbalovým klubom možnosť rozložiť si splátky daňového dlhu, ktorý celkovo presahuje 500 miliónov eur, na najbližších päť rokov. Európsky ...

RÍM 23. marca (SITA, AFP) - Talianska vláda chce dať zadĺženým futbalovým klubom možnosť rozložiť si splátky daňového dlhu, ktorý celkovo presahuje 500 miliónov eur, na najbližších päť rokov. Európsky komisár pre hospodársku súťaž Mario Monti pred dvoma týždňami odobril iný vládny plán, podľa ktorého by si kluby mohli rozložiť dlhy až na obdobie 10 rokov a neboli by nútené vysporiadať si účty už na konci prebiehajúcej sezóny, aby tak vyhoveli novým pravidlám Európskej futbalovej únie (UEFA). Monti však zároveň povedal, že kluby by v takomto prípade už nemohli využívať daňové výhody. Komisár EÚ pre vnútorný trh Frits Bolkestein však v tejto súvislosti uviedol, že je ešte potrebné vyriešiť otázku, či spätné platby môžu presiahnuť dĺžku kontraktu.

Talianska polícia minulý mesiac začala vyšetrovať údajné nezrovnalosti v účtovníctve jednotlivých klubov a v tejto súvislosti zabavila dokumenty všetkých 18 účastníkov Serie A. Stalo sa tak krátko po tom, čo UEFA oznámila nový licenčný systém. Podľa neho musia kluby, ktoré chcú hrať v niektorej zo súťaží UEFA, prezentovať výsledky finančných auditov a preukázať, že nemajú výrazné dlhy, pokiaľ ide o prestupové sumy a výplaty pre hráčov.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
17:00
Slovensko - 3. Liga
Pov. Bystrica vs. Marcelová
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Fínsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Belgicko vs. Rusko
Kurzy prináša