Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Talianska gejša ľúbi českého komedianta

Carolina Kostnerová a Tomáš Verner sa na exhibícii v Oberstdorfe predstavili aj v spoločnej kreácii s názvom Walk the Line. (Autor: www.presse.oberstdorf)
Sportnet|Publikované 28. jan 2007 o 23:00

Kamere Eurosportu to neušlo: prvé objatie európskej šampiónky v zákulisí patriloTomášovi Vernerovi.

VARŠAVA, BRATISLAVA. Najväčší taliansky športový denník Gazzetta dello Sport to vytrúbil už v decembri. Článok o návrate Caroliny Kostnerovej po zranení nadpísal titulkom Zaľúbená gejša.

Gejša preto, že si ako hudobný sprievod novej voľnej jazdy vybrala soundtrack k sfilmovanému bestselleru Arthura Goldena. A prečo zaľúbená? Lebo je.

„Je to super dievča. Z môjho striebra mala veľkú radosť,“ povedal český krasokorčuliar Tomáš Verner v sobotňajšom rozhovore pre Mladú frontu Dnes. „Pribehla hneď za mnou k ľadu a na druhý deň ráno aj do hotelovej izby.“

„Caroline asi dalo krídla nečakané striebro jej novej lásky,“ poznamenal v nedeľňajšom vydaní švajčiarsky denník Neue Zürcher Zeitung.

Väčšinu roka trénuje v nemeckom Oberstdorfe. Z tirolského Ortisei pri Bolzane, kde Kostnerovci žijú, je to štyri hodiny autom. V chýrnom zimnom stredisku pôsobí viacero známych krasokorčuliarskych trénerov. Aj Carolinin kouč, drážďanský rodák Michael Huth. Do Oberstdorfu zvykol zájsť so zverencami aj Švajčiar Peter Grütter, tréner úradujúceho majstra sveta Stéphana Lambiela. A v posledných ro­koch veľmi často aj Češka Vlasta Kopřivová, ktorá pripravuje objav tejto zimy Tomáša Vernera. S prvým Kostnerová prežívala romancu pred rokom - dvoma, s druhým teraz.

Tomáš po krátkom programe viedol, no skončil druhý. Carolina bola v opačnej pozícii: na voľnú jazdu nastupovala z druhého miesta.

Keď sa Vernera pýtali, či napodobí jeho striebro, ohradil sa: „Striebro? Po tom všetkom, čo pretrpela, si zaslúži zlato. Na každom tréningu súťažíme, kto vydrží dlhšie.“ Verner je úplne iný typ ako Lambiel. „Ukecaný komediant,“ s úsmevom o ňom vraví jeho trénerka. Skrátka, talianska krvná skupina.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.