Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Talianska federácia vyšetruje údajne plánovanú hrubosť hráčov AC Turín

TASR|9. apr 2003 o 11:16

Miláno 9. apríla (TASR) - Talianska futbalová federácia (FIGC) vyšetruje údajné plánovanie niketorých nešetrných zákrokov, ktorých sa dopustili hráči ...

Miláno 9. apríla (TASR) - Talianska futbalová federácia (FIGC) vyšetruje údajné plánovanie niketorých nešetrných zákrokov, ktorých sa dopustili hráči AC Turín počas víkendového derby zápasu na ihrisku Juventusu.

Posledný celok tabuľky AC Turín mal v sobotňajšom zápase na ihrisku Juventusu (0:2) troch vylúčených hráčov a po zápase dostali trest aj ďalší dvaja.

Zákrok federácie je na podnet novinárov, podľa ktorých skupina fanúšikov AC vyzývala hráčov, aby hrali v derby obzvlášť tvrdo. "Vyšetrovanie sa zakladá na neexistujúcich faktoch," vyhlásil prezident AC Tilli Romero. "Fanúšikovia sa obyčajne stretávajú s hráčmi a vyzývajú ich na maximálnu koncentráciu sa na zápas. A všetky takéto stretnutia sú za asistencie novinárov."

Turínsky klub má za februárové výtržnosti divákov zatvorené ihrisko do konca sezóny a nedeľňajšie stretnutie proti Piacenze odohrá v Parme. V ňom však pre trest za vylúčenie nenastúpia útočník Cristiano Lucarelli, obranca Luca Mezzano a argentínsky stredopoliar Carlos Marinelli. Navyše sa v zostave AC v nedeľu nemôže objaviť Diego de Ascentis, ktorý v sobotu dostal tretiu žltú kartu v sezóne, a ani brankár Luca Bucci, ktorý sa po záverečnom hvizde derby pohádal s rozhodcom.

ja

Súvisiace články