Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Talian Collina arbitrom zápasu francúzskej ligy

TASR|Publikované 29. dec 2002 o 14:17

Rím 29. decembra (TASR) - Taliansky futbalový rozhodca Pierluigi Collina povedie 10. januára zápas francúzskej ligy Olympique Lyon - Olympique Marseille, ...

Rím 29. decembra (TASR) - Taliansky futbalový rozhodca Pierluigi Collina povedie 10. januára zápas francúzskej ligy Olympique Lyon - Olympique Marseille, pretože domáci rozhodcovia budú v čase zápasu na školení v Biaritzi. Prezident talianskej rozhodcovskej komisie Pierluigi Pairetto v nasadení Collinu vo francúzskej lige nevidí žiaden problém.

"Collinovo pôsobenie vo francúzskej lige len pomôže nážmu imidžu," povedal Pairetto.

Collina, ktorý viedol finále MS 2002 Brazília - Nemecko (2:0) a je považovaný v súčasnosti za najlepšieho futbalového rozhodcu na svete si získal svoju popularitu aj svojou nezameniteľnou holou hlavou, pichľavým pohľadom a citom pre hru. Podľa talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport zarába Collina ročne ako rozhodca 200.000 euro a ďalších 100.000 euro má populárny 42-ročný Talian z reklamných zmlúv s výrobcom športových potrieb firmou Adidas. Pierluigu Collina sa už dokonca predstavil aj na predvádzacom móle, keď ho ako modela využila talianska návrhárka Laura Biagiottiová.

pb ri

Súvisiace články