Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Talenty FK Poprad navštívili stovežatú Prahu

Mládež FK Poprad. Športový výlet v Prahe si vychutnávala. (Autor: archív)
Marián Dic|Publikované 14. dec 2016 o 23:00

Odohrali tri prípravné zápasy s rovesníkmi z pražských veľkoklubov.

POPRAD. Mládežníci FK Poprad už ôsmykrát odcestovali na štvordňový výlet do metropoly Česka Prahy, ktorý bol spojený aj s odohraním troch prípravných zápasov s rovesníkmi z pražských veľkoklubov.

Rok 2016 bol pre popradský klub o niečo náročnejší, pretože miesto dvoch tímov odcestovali do Čiech až tri kolektívy – kategórie U14, U13 a U12, čo znamenalo, že zo športových tried ZŠ A. V. Scherfela v Poprade-Veľkej to bolo viac ako 30 mladých futbalistov.

Počas prvého dňa si talenty spod Tatier dopoludnia zmerali svoje sily vo veľkom futbalovom komplexe na známom Strahove so Spartou Praha. Kategória U14 svoje stretnutie prehrala 3:8, keď úspešnými strelcami boli Kuzár, Parižek a Pavlík.

V súbežnom meraní síl U13 sa síce so svojim súperom rozišli zmierlivo 3:3, no v rozhodujúcom treťom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu domáci a vyhrali 4:3. Strelcami popradského družstva boli Odrobina, Dulák a Ryba.

Videli orloj aj Karlov most

Po spoločnom obede v areáli Sparty Praha vyšli aj na kultúrnu prechádzku, aby si mohli prehliadnuť jedno z najkrajších hlavných miest v Európe. Cez Václavské námestie prišli až k pamätnému orloju a Karlovmu mostu. Mladým chlapcom sa tieto nádherné pamiatky nesmierne páčili a z tejto vychádzky si odniesli taktiež množstvo pekných zážitkov.

V podvečer odohrala tretia kategória U12 prípravné stretnutie s Duklou Praha, v ktorom sa jej darilo nielen herne, ale i strelecky, keď zvíťazila 8:3. Z popradského kolektívu sa strelecky presadili Bukovinský a dvakrát Kuraj, Patrik Rataj, Maličký, Voit a Ďurčo.

Všetky družstvá súperov však boli vekovo o rok mladšie.

Na záver plne nabitého dňa bolo pre všetkých chlapcov a ich trénerov vrcholom stretnutie Európskej ligy medzi domácou Spartou a anglickým Southamptonom, kde pred vyše 17-tisícovou kulisou Sparťania prežívali po dueli nesmiernu radosť z dôležitej výhry 1:0 a postupu do ďalších jarných bojov.

Nasledujúci deň v českej metropole začali Popradčania vo futbalovom centri Eden, kde U12 hrala stretnutie s jedným z ďalších významných pražských klubov Slaviou Praha U11. V tomto súboji dostali mladí popradskí chlapci vysokú lekciu z produktivity, keď prehrali 5:23. Strelcami ich presných zásahov boli dvakrát Bukovinský, Orság, Maličký a Svisták. Dvojica tímov U13 a U14 si zmerala svoje sily s Tempom Praha, v ktorých dvakrát nezaváhala.

Mladší U13 sa tešili z vysokej výhry 8:3, keď ich góly vsietili Kučera 3, Dulák a Rybovič po 2 a Chodníček.

Staršia U14 zdolala súpera tesne 2:1 po góloch Wikarskeho a Kuzára.

Mládežníci v tento deň svoj večer spestrili na hokejovom zápase najvyššej českej ligy v pražskej O2 Aréne, kde domáca Sparta privítala hostí z Litvínova a domáci vyhrali 3:0.

V posledný deň v Prahe popradské talenty siahli na dno svojich síl a práve toto ich dokáže posúvať na výkonnostne vyšší level. U14 si zahrala stretnutie proti tímu z FK Říčany, čo boli o rok starší chlapci. Zápas sa vyznačoval viac súbojmi a vysokým nasadením chlapcov. Popradčania ho prehrali 1:6, keď ich čestný gól vsietil Wikarski.

Stredná kategória U13 rovnakého súpera prevalcovala vysokou výhrou 11:2. Medzi chlapcami strelecky vynikal Kučera, ktorý zaznamenal až päť presných zásahov.

Posledné meranie síl odohrala kategória U12 so Spartou Praha, v ktorom na favorizovaný domáci kolektív fyzicky nestíhala a podľahla mu hladko 1:11, keď ich čestný úspech dal Justh.

Pre popradské talenty, ktoré majú bohatú futbalovú kariéru ešte len pred sebou bol tento štvordňový futbalový zájazd nielen krásnym zážitkom, ale aj načerpaním množstva herných poznatkov a skúseností, ktoré môžu naplno využívať do budúcnosti.

Česká metropola a veľmi známe európske kluby ich zaujali natoľko, že už teraz sa pýtali, či pôjdu na takýto výlet aj o rok.

Autor: Marián Dic

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.