Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Talentovaný Róbert Kapajčík s Ivanom Volnerom opäť bodovali

Sportnet|Publikované 4. sep 2002 o 22:00

Košice Bodku za tohtoročnou sezónou v cross country a enduro dalo víkendové podujatie v Brezovej pod Bradlom. Už pred týmto podujatím bolo v

niektorých triedach rozhodnuté o poradí na prvých troch miestach, preto aj tento moment poznačil účasť na posledných pretekoch sezóny, ktoré boli zároveň aj dobrou prípravou pre reprezentantov, ktorí sa zúčastnia v závere tohto mesiaca v Jablonci nad Nisou na 77. ročníku Medzinárodnej šesťdňovej súťaže.

V Brezovej nechýbali jazdci SC enduro tímu Košice, ktorí bojovali v dvoch kategóriách o majstrovské body. Medzi juniormi Róbert Kapajčík, účastník nadchádzajúceho svetového podujatia v Česku a Ivan Volner medzi v hobbystami na 4T. Po vlaňajšom majstrovskom titule Róbert Kapajčík vedel, že obhajoba je v pasé, avšak na dosah mal druhú priečku za predpokladu, že skončí počas oboch dní pred Marekom Belkom. Štefan Svitko, ktorý už mal vo vrecku prvenstvo jazdil so seniormi a porovnať sa s juniormi prišiel víťaz triedy hobby do 250 cm3 Jaroslav Štrbek. Od začiatku spomínaná trojica jazdila za sebou, pričom prvý Belko získaval každým kolom náskok. "Do tankovania som nedokázal predbehnúť druhého Štrbeka. Podarilo sa mi to až po hodine jazdy. Potom som začal sťahovať z Belkovho náskoku, v poslednom kole som strácal len 15 sek a bol som na najlepšej ceste ho zmazať. Potom som však urobil malú chybičku, spadol som a stratil viac ako minútu a bolo po nádejach na prvenstvo," povedal R. Kapajčík. Štart do druhého súťažného dňa mu vyšiel, odštartoval prvý a túto priečku si udržal až do cieľa. Za ním sa držal Štrbek, ktorý nasadené tempo nevydržal, dochádzali mu sily, čo využil Belko a dostal sa pred neho. Poradie v tento deň si vymenil Robo s Belkom, avšak nestačilo to na lepšie ako tretie miesto v konečnom poradí. Súboj s Belkom prehral o štyri body. "Veľmi som chcel vyhrať po oba dni, ale v prvý som urobil viac chýb. Teraz som nemusel bojovať o druhú priečku, ak by som v Žaškove bodoval počas oboch dní," prezradil R. Kapajčík, ktorý sa už teší na víkendové podujatie do Maďarska. Vedie v 125-kách u našich južných susedov a je na najlepšej ceste získať titul.

Tentoraz sa nedarilo jeho otcovi Petrovi, ktorého zradila hneď v druhom sobotňajšom kole jeho motocykel KTM. "Neviem čím to bolo, ale nemal som svoj deň. Už štart mi nevyšiel a odchádzal som na trať z piateho miesta. Na tejto priečke som sa držal dve kolá, ale pred jeho záverom som počul z prevodovky divné zvuky. Nakoniec sa potvrdili, vypadla mi "trojka", ktorú som na tejto trati najviac využíval, preto som musel odstúpiť," prezradil P. Kapajčík.

Vo farbách SC ednuro tímu Košice jazdí v tejto sezóne aj 25-ročný Ivan Volner, ktorému pred posledným kolom patrila prvá priečka medzi štvortaktmi v kategórii hobby. Napokon úlohu favorita nezvládol a skončil v celovom hodnotení na druhom mieste. "Škoda," krútil hlavou Ivan doma. "Nevyšiel mi štart do pretekov a potom sa to už so mnou viezlo. V druhej zákrute prvého kola si zhasla motorka a súperi sa mi vzdialili. Trať bola úzka a nedalo na všade predbiehať. Musel som byť trpezlivý a dokázal som sa prepracovať len na štvrtú priečku." Po skončení bol nahnevaný, ale odhodlaný odčiniť to na druhý deň. Podarilo sa, a skončil druhý. "Od začiatku som jazdil na štvrtom mieste, no postupne som sa dostával dopredu, avšak na vedúceho baču som strácal asi v polovici súťaže skoro minútu. Z nej som dokázal stiahnuť viac ako 25 sekúnd a škoda, že sa nešlo ešte jedno kolo navyše, lebo iste by som ho dostihol," zastrájal sa druhý v cieli I. Volner. Len málokto čakal, že hneď v prvej sezóne bude bojovať o popredné priečky vo svojej divízii a jeho výkony boli oživením tejto kubatúry.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.