Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Talentovaný peruánsky futbalista je údajne 25-ročný Ekvádorčan

(Autor: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)
SITA|Publikované 23. jan 2013 o 20:54

Káder Peru do 20 rokov na kontinentálnom šampionáte nútene opustil jeden z hráčov, ktorý hral údajne pod falošnou identitou.

BUENOS AIRES. Mladá futbalová hviezda opustila tím Peru na majstrovstvách sveta Južnej Ameriky hráčov do 20 rokov po obvineniach, že ide vlastne o 25-ročného Ekvádorčana.

Max Barrios, ktorého otec tvrdí, že má iba 17 rokov, pomohol Peru postúpiť do záverečnej fázy turnaja, ale podľa ekvádorských predstaviteľov je jeho skutočné meno Juan Carlos Espinosa a v minulosti hrával profesionálne futbal v Ekvádore.

Hráča pôvodne obvinil poslanec ekvádorského parlamentu, niekdajší novinár Rolando Panchana, a o hráča sa neskôr začala zaujímať tamojšia futbalová federácia.

Peru síce hráča až do vyšetrenia prípadu stiahlo, ale tvrdí, že je nevinné a o údajnej falošnej identite hráča nevedelo. "Ak sa (obvinenie) potvrdí, nomináciu hráča nepotrestáme."

Sám Barrios odmietol obvinenia komentovať. "Pohovorte si s mojím otcom," odkázal médiám.

Otec Angel pre peruánsku rozhlasovú stanicu povedal, že jeho syn sa síce narodil v Ekvádore, ale s rodinou odišiel do Peru, keď mal šesť rokov. Naďalej trvá na tom, že Max má 17 rokov a platný rodný list.

Zmätok podľa neho nastal po tom, ako Max začal hrávať v Ekvádore pod falošným menom a s úvádzaným vyšším vekom, aby mohol dostávať plat.

Majstrovstvá Južnej Ameriky hráčov do 20 rokov sa konajú v Argentíne do 3. februára.

Štyri najúspešnejšie výbery postúpia na tohtoročný svetový šampionát do Turecka. Von z hry sú už reprezentácie Argentíny a Brazílie, Peru aj Ekvádor ešte majú šancu triumfovať na tomto podujatí.

Súvisiace články