Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Talentovaný Marko Hudáček z Košíc prestúpil do Plzne

V Česku sa uchytil. Po Brne si M. Hudaček zahrá v budúcej sezóne v Plzni. (Autor: archív M. H.)
Patrik Fotta|Publikované 19. júl 2016 o 22:00

Sezónu strávil v českom extraligovom tíme Tango Brno a na svoj prvý rok v zahraničí sa rozhodne sťažovať nemôže.

Uplynulú sezónu strávil slovenský futsalový reprezentant Marko Hudáček v českom extraligovom tíme Tango Brno a na svoj prvý rok v zahraničí sa rozhodne sťažovať nemôže. Len 
19-ročný Košičan sa stal najproduktívnejším hráčom tímu a zároveň jeho najlepším strelcom. Cenné skúsenosti nabral aj v národnom A mužstve.

KOŠICE. Z hľadiska klubovej sféry zažil košický rodák výbornú sezónu, ktorú ukončil s dvanástimi gólmi a štyrmi asistenciami. Jeho tím však vypadol v prvom kole play-off.

„Sezónu hodnotím celkom pozitívne. Na to, že to bola moja prvá sezóna v českej extralige, sa mi celkom darilo. Na konci súťaže som mal v tíme najviac bodov na svojom konte a to beriem ako výborný začiatok. Čo sa týka tímu, náš predsezónny cieľ bol dostať sa do play-off, čo sa nám v konečnom zúčtovaní aj podarilo,“ povedal Hudáček.

V derby dvojgólový

Z vlaňajšej sezóny mu v pamäti utkveli nielen zápasy v českej extralige, ale najmä vystúpenia s reprezentačným áčkom.

„Na klubovej úrovni to bol derby zápas proti Krokodylu Brno, ktorý sme vyhrali 5:4, kde sa mi podarilo streliť dva góly. V reprezentácii to boli všetky zrazy, ktoré som mohol absolvovať s A tímom. Nesmiem zabudnúť hlavne na víťazstvo s Talianskom v kvalifikácii na MS 2016 v Kolumbii alebo remízu v prípravnom zápase s Portugalskom, kde som si mohol zahrať proti najlepšiemu futsalistovi na svete Ricardinhovi.“

Držiteľ ocenenia Talent sezóny z roku 2015 sa pomerne dosť nacestoval, keďže zápasy a tréningy mal v Brne, no školu v Košiciach.

„Keďže som maturoval, bolo to náročné a kvôli skúškam som cestoval často domov. Ale učitelia mi s prípravou vždy pomohli a boli veľmi ochotní. Môj prestup na športové gymnázium Užhorodská 39 hodnotím ako správny krok pre moje napredovanie,“ skonštatoval Hudáček.

Dovolenkuje doma

Oddych po náročnej sezóne mu tak padol vhod. Dlho však nezaháľal a opäť sa pustil do práce.

„Dovolenkujem doma. Po sezóne som si oddýchol, ale už naplno zarezávam a individuálne sa pripravujem na letnú prípravu, ktorú začíname 1. augusta.“

Tango Brno po sezóne ukončilo svoju existenciu a presťahovalo sa do Hodonína. Marko sa sťahuje tiež, avšak do úplne nového pôsobiska.

„Momentálne sa doriešil môj prestup do Plzne, kde budem od budúcej sezóny hrávať. Očakávam od seba ešte lepšiu sezónu, ako bola v Brne a chcem sa naďalej zlepšovať,“ povedal Hudáček.

chlapec_res.jpg

Foto: archív M. H.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.