Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Takýto lazaret ako pred cestou do FrýdkuMístku vo Farmakole Tatran nepamätajú

Sportnet|Publikované 22. nov 2002 o 23:00

Prešov Naostatok hrali hádzanári Farmakolu Tatran Prešov súťažné stretnutie 6. novembra v predohrávke 12. kola HIL v Košiciach. Potom mali už len

pohárové "starosti" s nórskym Drammenom, keďže v uplynulom mal prešovský tím v spoločnej česko slovenskej súťaži hádzanárov voľný žreb. Dnes však už aj Prešovčania zasiahnu do interligových bojov. Podvečer nastúpia na palubovke haly Radegastu HC Frýdek Místek. V Prešove Moravania Šarišanov poriadne prevetrali, keď v hale Farmakolu Tatran vyhrali jedenásťgólovým rozdielom 35:24. Medzitým slovenský interligový nováčik získal ďalšie skúsenosti. Ako teda odhaduje šance Prešovčanov v tomto dueli ich tréner Martin Lipták?

"V odpovedi na takto formulovanú otázku musím začať výpočtom našich maródov. Od toho sa môže odvíjať ďalšia debata," zaskočil nás svojimi slovami kormidelník Farmakolu Tatran. "Začínam preto takto, aby si vaši čitatelia i naši priaznivci urobili aktuálny obraz o stave v našom tíme. Máme päť hráčov na spojkách, ktorí ak nie sú zranení, hrávajú pravidelne. A všetci piati sú momentálne zranení. Marián Huňady dlhodobo (ruka v sadre), Martina Spuchláka seklo na tréningu v krku tak, že neviem, či dnes s ním budem môcť rátať. Mareka Grucu zase v oblasti chrbta a nevie sa poriadne pohnúť. Radovan Pekár má síce zlomený palec na ľavej ruke, ale hral s tým proti Nórom, nuž hádam to vydrží i proti Čechom. V zápase s Drammenom si zranil rameno Peter Tumidalský. Uznáte, že je to dlhý výpočet, takže ozaj neviem, s kým vlastne do Frýdku Místku nakoniec pocestujeme..." Keď sa vrece so zraneniami v mužstve takto rozsypalo, neuvažovali ste o odložení stretnutia? "Uvažovali, ale preložiť zápas sa už nedal. Takáto možnosť by tu bola, ale iba ak by šlo o nejaké hromadné vírusové onemocnenie. A to nie je náš prípad." V danej situácii potom ozaj ťažko hovoriť o nejakých konkrétnych zámeroch... "Čo už môžem o ambíciách hovoriť...? Samozrejme, mali sme o tomto stretnutí svoje predstavy. Teraz sme nútení ich korigovať. Avšak iba odohrať zápas na Moravu rozhodne nejdeme. Vynasnažíme sa silný Frýdek Místek aj v takomto okyptenom zložení čo najviac potrápiť." Vzhľadom na málo vídanú maródku sa črtá šanca presvedčiť o svojej výkonnosti tým najlepším z prešovskej juniorky, do ktorej, predpokladáme, že siahnete. "Tu sa vynára ďalší problém. ŠK Farmakol Tatran si dal za cieľ, aby jeho juniorský tím postúpil z druhej do prvej ligy. Nuž a práve dnes hrá dôležitý zápas doma s košickým béčkom. Niekoho z juniorky budem ale musieť zobrať."

Aj takéto situácie sa v športe zavše pritrafia. Donedávna, hlavne na ceste za postupom do HIL, sa zranenia Prešovčanom vyhýbali. V interlige potom nejaké už vyskočili, ale takýto lazaret Farmakol Tatran nepamätá. Nedá sa nič robiť, Prešovčania hrať musia. A dozaista spravia vo Frýdku Místku všetko preto, aby svojim vystúpením neznegovali historický pohárový úspech postupom do osemfinále PVP cez nórsky Drammen.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.