Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Taký vstup do zápasu Ján Krajňák nečakal

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice sa v sdobotňajšom zápase proti UMB Banská Bystrica museli zaobísť bez zranenej opory Zuzany Škvarekovej

i ďalšej pivotky Viery Libičovej. Napeiek tomu vstúpili do zápasu vo veľkom štýle a úvodnú štvrtinu vyhrali 21:4. Súperky už postom do vedenia počas celého zápasu nepustili a nad silným protivníkom triumfovali 76:66.

"V ženskom basketbale hráčky stále prekvapia vtedy, keď to človek najmenej čaká. Či už pozitívne, alebo negatívne. V Szolnoku sme absolútne neočakávali, že by sme v prvom polčase mohli hrať tak zle a takisto dnes vzhľadom na stratu dvoch hráčok sme určite nepredpokladali, že môžeme po prvej štvrtine vyhrávať nad kompletnou UMB o 19 bodov. Nieže by som neveril, že môžeme vyhrať aj v takej zostave, ale taký náskok do prestávky som nečakal, hráčky ma naozaj príjemne prekvapili. Druhý polčas už zďaleka nebol taký dobrý, ale som veľmi rád, že po niekoľkých prehrách sme znovu vyhrali dôležitý zápas," netajil spokojnosť tréner Delty Ján Krajňák. V druhom polčase bol zápas už podstatne vyrovnanejší ako v prvom. Je to pochopiteľné, veď sa nedá čakať, že taký súper ako UMB dá iba štyri body v každej štvrtine. "Určite. Bystrica je silné družstvo s veľkými individualitami Belanskou, Kameníkovou, Libičovou. V prvom polčase sme ich však dobre bránili a až v druhom ukázali, v čom je ich sila." Východniarky súperkám počas celého zápasu nedovolili dotiahnuť sa na nich, najnižší náskok Delty v druhom polčase bol osembodový. "Keď stiahli Bystričanky na deväť bodov, bol som trošku nervózny. Stále som apeloval na hráčky, aby nepovolili a bojovali do konca. O deväťbodový náskok sa totiž dá prísť aj v priebehu jednej minúty a súperky by sa dostali na koňa."

Kormidelníka UMB Borisa Žbirku sme sa opýtali, ako si vysvetľuje nečakane katastrofálny výkon svojich zvereniek v úvode stretnutia, čo prakticky rozhodlo o výsledku. "Hrali sme bez obrany a bez iskry, dievčatá som na to celý týždeň upopzorňoval aj v tréningovom procese. Bude treba asi urobiť vážny pohovor so všetkými hráčkami, najmä s tými, ktoré si hovoria profesionálky. Toto totiž nie je profesionálny prístup k práci. Dať štyri body za prvú štvrtinu - taký luxus si nemôže v lige dovoliť nikto. My sme si to dovolili a za to sme pykali. Čo potom už z toho, že ostatné štvrtiny sme vyhrali... Je to zásluha nezodpovednému prístupu k povinnostiam," ťažkal si B. Žbirka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.