Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Takwondo: Thajský kouč nechcel opustiť arénu, Ázijci s protestom neuspeli

TASR|26. aug 2004 o 14:17

Atény 26. augusta (TASR) - Thajský tréner taekwonda Choi Young-seok vo štvrtok narušil časový harmonogram olympijského turnaja v Aténach, keď na znak ...

Atény 26. augusta (TASR) - Thajský tréner taekwonda Choi Young-seok vo štvrtok narušil časový harmonogram olympijského turnaja v Aténach, keď na znak nesúhlasu s prehrou jeho zverenky dlho odmietal opustiť arénu.

V inkriminovanom štvrťfinálovom súboji v kategórii do 49 kg Thajčanka Yaowapa Boorapolchaiová podľahla Kubánke Yanelis Labradovej 3:1 na body. Predstavitelia thajského tímu následne podali protest proti rozhodcom, ktorí údajne upreli Boorapolchaiovej tri body, vrátane dvoch za kop do hlavy, čo podľa Thajčanov jasne dokazuje aj videozáznam. Svetová asociácia taekwonda však protest Ázijcov zamietla. "Na záberoch je vidieť, ako Yaowapa zasiahla súperku do hlavy a minimálne raz na telo, no body jej nenaskočili. Sme pobúrení, no musíme ísť ďalej a pokúsiť sa vybojovať aspoň bronz," povedal šéf thajského tímu Primal Srivikon, podľa ktorého si rozhodcovia videozáznamy odmietli pozrieť.

V úvodný deň turnaja zápolení v taekwonde podala rovnako neúspešný protest aj rakúska výprava, ktorá sa sťažovala na rozhodovanie štvrťfinálového duelu Neveny Lukicovej s Eudou Cariasovou z Guatemaly.

Súvisiace články