Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Také výsledky, aké prinieslo jedenáste kolo tu už dlho neboli

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Jedenáste kolo najvyššej oblastnej futbalovej bolo v doterajšom priebehu jesennej časti najzaujímavejšie. Prinieslo celý rad

nečakaných výsledkov. Prvé prekvapenia sa začali rodiť už dopoludnia. Olcnavčania po zápase s Hrabušicami (0:0) museli dlho loviť v pamäti, kedy naposledy doma len remizovali. O tom, že futbal nemá logiku sa mohli presvedčiť Margecanci. Domáci boli lepším mužstvom, hrali kvalitný futbal. Zatiaľ čo oni hrali, Tepličania dávali góly.

Futbalová slávnosť bola v Jamníku. Po takmer dvoch desaťročiach sa v priamom majstrovskom súboji stretli susedia. Jamníčania na jeseň hrajú vo veľkom útlme, ale proti Hrušovčanom, ktorých ešte stále sprevádzal tieň domácej inzultácie boli favoritom. Domáci však tento súboj nezvládli. Inkasovali po dvoch hrubých chybách v obrane a gólmana hostí dokázali prekonať len raz.

Povinné víťazstvo (v tejto sezóne druhé) si pripísali na svoje konto Letanovčania, keď rozdielom triedy zdolali futbalistov z Hnilčíka. Hostia však od 15. minúty hrali bez vylúčeného hráča a ešte si aj strelili "vlastenca". Bystrianci opäť potvrdili, že doma sú neprekonateľní. Zdolali Odorín v pomere 3:1, ale hostia ešte aj na večernom hokejovom zápase kritizovali výkon hlavného rozhodcu. Málo vídaný súboj bol v Jaklovciach, kde obe mužstva hrali v domácom prostredí. Jaklovčania v tomto stretnutí vedení ako hostia rozhodli o osude stretnutia už v prvom polčase (3:1).

Strelecké hody boli vo Folkmari. Hrdinom zápasu bol Cmor, ktorý zaťažil konto kluknavského brankára štyrmi gólmi.

Už v nedeľu sa hralo na ťažkých premočených terénoch a momentálne upršané počasie ani pred 12. kolom neveští nič dobré. Dopoludnia výhrou v Jamníku povzbudení Spišský Hrušov privíta Margecany. Hostia však aj napriek absencii viacerých hráčov majú na jeseň povesť kvalitne hrajúceho mužstva. Pašek Gelnica hrá opäť doma, dopoludnia hostí Jamník. Zverenci trénera Jána Rumančíka budú mať čo robiť, aby si udobrili svojich fanúšikov, ktorí im prehru so susedmi zo Spišského Hrušova ešte dlho neodpustia.

Šláger kola sa hrá v Odoríne, kde sa predstaví líder súťaže Veľký Folkmar. Oba celky disponujú kvalitnými kádrami a tak sa diváci môžu tešiť na dobrý futbal. Neľahkú úlohu budú mať futbalisti Hnilčíka. Na svojom ihrisku privítajú Bystrany. Tie majú jeseň veľmi vyrovnanú - päť zápasov vyhrali, päť prehrali, zaznamenali 24 gólov, inkasovali rovnaký počet. Zápas dvoch odvekých rivalov bude v Hrabušiciach. Domáci plávajú v pokojných stredných vodách tabuľky, pre posledné Letanovce má každý bod cenu zlata. Okrem stretnutia Odorín - Veľký Folkmar ďalším ťahákom 12. kola je zápas Teplička - Olcnava.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.