Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Takáč sa konečne dočkal a vydýchol si

Samuel Takáč. V Martine sa konečne dočkal gólového zápisu. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 9. jan 2013 o 23:00

Veľmi dlho čakal na svoj premiérový gól v tejto sezóne popradský útočník Samuel Takáč. Dočkal sa až v 38. stretnutí na ľade Martina.

Veľmi dlho čakal na svoj premiérový gól v tejto sezóne popradský útočník Samuel Takáč. Hoci v príprave sa mu darilo, až v 38. stretnutí, na ľade Martina, sa konečne dočkal.

POPRAD. V polovici utorňajšieho súboja v Turci po vyhranom buly od Dávida Grígera vypálil z prvej spomedzi kruhov a rozvlnil sieť.

Svoj výborný výkon v tomto stretnutí korunoval v tretej tretine dvoma gólovými prihrávkami Branislavovi Rapáčovi a Máriovi Kuralimu, pre ktorého to bol vôbec prvý extraligový gól medzi seniormi.

„Konečne mi to tam padlo. Takto dlho som na gól nečakal hádam nikdy. Asi som až veľmi chcel, že mi to tam nepadalo. Dávid Gríger vyhral buly, ja som to vystrelil z prvej bez prípravy. Ani som nevidel, že padol gól, lebo pred bránou stáli hráči. Vydýchol som si a veľmi som sa tomu potešil,“ opísal svoj dlho očakávaný premiérový gól tejto sezóny Samuel Takáč.

Štvrtej formácii popradských mladíkov sa v zápase darilo. Takáč zaznamenal 1+2, B. Rapáč 1+1, Gríger 0+2, obranca Kurali sa dočkal svojho prvého veľkého gólu v A-tíme.

„Sme radi aj za neho, že mu to tam padlo. Za stavu 4:0 sa nám hralo dobre, verili sme si, kombinovali. Myslím si, že sme hrali dobre, musíme ale zlepšiť ešte obrannú činnosť. Dôležité je, že sme vyhrali. Keď sa darí celému mužstvu, aj my mladší sa pridáme. Snažíme sa pomôcť starším vždy, keď sa dá a v Martine nám to vyšlo,“ potešil sa Takáč.

Po opatrnej prvej tretine, ktorá sa skončila bez gólov, to kamzíci naplno rozbalili v druhej časti. V nej nasúkali domácim štyri góly a potom až do konca kontrolovali dianie na ľade.

„Do zápasu sme išli s tým, aby sme čo najskôr dali nejaké góly a položili súpera. Žiaľ, v prvej tretine nám to nevyšlo. Prečkali sme nejaké oslabenie, kde mali Martinčania dosť šancí. Hneď v úvode druhej tretiny sme išli do vedenia, onedlho sme pridali ďalší gól. Opadlo to z nás a už to išlo. Darila sa nám kombinácia, Martin už potom pôsobil odovzdaným dojmom,“ podotkol Takáč.

Radi naplnia pokladnicu

Okrem Takáčovho prvého gólu v sezóne a premiérového extraligového pre Kuraliho vychytal brankár Westlund čisté konto. Všetci traja tak budú musieť prispieť do spoločnej kasy.

„Keďže to vyšlo takto, tentoraz do pokladnice radi prispejeme. Určite za to prichystáme nejaké občerstvenie pre celý kolektív,“ naznačil Takáč.

Popradčania odštartovali dlhú päťzápasovú sériu na klziskách súperov presvedčivým víťazstvom 6:0 v Martine. Zajtra sa predstavia na ľade rozbehnutej Skalice.

„Pôjdeme od zápasu k zápasu. Budeme sa snažiť odovzdať na ľade maximum a vyhrať čo najviac zápasov. Chceme, aby sme po tejto sérii boli spokojní my aj naši fanúšikovia,“ dodal Takáč.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.