Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tak to vidím ja

Sportnet|Publikované 26. okt 2007 o 22:00

Aj druhé kolo extraligy basketbalistiek potvrdilo veľkú vyrovnanosť jednotlivých družstiev s výnimkou Kositu 2013, ktorého sila kádra ani do

slovenskej extraligy "nepatrí". Jeho víťazstvo nad Myjavou sa nielenže očakávalo, ale aj rozdiel 68 bodov je v "normále". A myslím si, že družstvo, ktoré prehrá s Kositom o menej ako 30 bodov, môže tento výsledok považovať za úspech.

Veľkú vyrovnanosť extraligy ukázal aj zápas v Banskej Bystrici, kde Nitra prehrala len o päť bodov, keď o výsledku rozhodla hlavne druhá štvrtina a neobvyklá šnúra 20:0.

V zápase Popradu s Viktóriou Košice rozhodovala záverečná fáza stretnutia. Hoci domáce hráčky finišovali veľmi razantne, nakoniec zvíťazila šťastnejšia Viktória.

S veľkým záujmom sa očakával aj súboj nováčika z Rožňavy s košickou Cassoviou. Hoci Rožňava viedla od začiatku stretnutia o deväť bodov, Cassovia hru v ďalšom priebehu vyrovnala a o prvom extraligovom víťazstve rozhodli domáce hráčky až v závere stretnutia, keď minútu a štyridsať sekúnd pred koncom viedli o šesť bodov.

V stretnutí Slovana s Ružomberkom som očakával vyrovnanejší priebeh, aj vzhľadom k tomu, že Slovan v predchádzajúcom zápase s Cassoviou ukázal dobrý basketbal. Konečný rozdiel 36 bodov v tomto zápase len presvedčil, že s Ružomberkom treba počítať na popredné miesta v extralige žien.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.