Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tak skoro v Prešove ešte nekorčuľovali

Sportnet|Publikované 24. júl 2008 o 00:00

K trénerovi Petrovi Křemenovi prichádza Ján Vodila Tak zavčasu ako tento rok sa v Prešove ešte nekorčuľovalo. Šéf prešovského zimného štadióna René

K trénerovi Petrovi Křemenovi prichádza Ján Vodila

Tak zavčasu ako tento rok sa v Prešove ešte nekorčuľovalo. Šéf prešovského zimného štadióna René Pucher slovo dodržal. Uplynulú nedeľu na ľad vykorčuľovali mladé hokejové nádeje sústredené tento týždeň v rámci prvého ročníka prešovskej hokejovej školy. V ďalších dňoch ho začali brázdiť aj krasokorčuliari.

PREŠOV. Na ľad sa však chystajú aj prvoligoví hokejisti HC Prešov 07. Po dvojmesačnom prípravnom období na suchu a vyčerpaných dovolenkách sa včera stretli opäť. Hráči fasovali výstroj, naostro by mali začať dnes. Do konca týždňa má prešovský hokejový tím trénovať jednofázovo. Od budúceho pondelka prejdú na dvojfázové tréningy na ľade. Na rad prídu aj prípravné zápasy. Prvý z nich odohrajú Prešovčania doma 5. augusta od 17.30 h s Bardejovom.

Zmena pri kormidle

K podstatnej zmene došlo pri kormidle prvoligového mužstva HC Prešov 07. Na post asistenta trénera Petra Křemena abdikoval Marián Velček z dôvodu pracovnej vyťaženosti, keďže zastáva funkciu športového riaditeľa klubu. K P. Křemenovi pribudol ďalší bývalý známy hokejista, v minulej sezóne spolu s Miroslavom Ihnačákom jeden z trénerov extraligového Kežmarku Ján Vodila. "Náplň práce športového riaditeľa M. Velčekovi nedovoľovala venovať sa stopercentne aj práci pri našom prvoligovom mužstve. Vedenie klubu sa dohodlo s J. Vodilom. Nie však s tým, žeby mal byť asistentom. Obaja sme v pozícii rovnocenných trénerov. Myslím si, že je to dobré riešenie a verím, že naša spolupráca bude hlavne na osoh prešovského hokeja, ktorý chceme posunúť ďalej," mieni P. Křemen.

Aj s reprezentáciou Poľska

Pre oboch trénerov HC Prešov 07 je to niečo nové. Na striedačke sa však P. Křemen a J. Vodila nestretnú prvý raz. "Tuším to bude už štrnásť rokov, čo sme spolu viedli prešovské hokejové áčko," zalovil v pamäti P. Křemen. "Iste, pre mňa je to určité nóvum. Janko Vodila má s tým viac skúseností. Na podobnej platforme pracoval v Kežmarku s Mirom Ihnačákom. Kompetencie si rozdelíme, sám som zvedavý, ako to bude fungovať. Verím však, že to pôjde. Aspoň tak dobre ako pred rokmi." V prešovskom prvoligovom kádri by malo byť zhruba dvadsaťpäť hráčov plus traja brankári. Okrem toho na skusy do Prešova majú podľa trénerov prísť piati, možno šiesti hokejisti. Okrem Bardejova odohrajú zverenci P. Křemena a J. Vodilu prípravné zápasy doma a vonku so Spišskou Novou Vsou a Trebišovom. V pláne majú Prešovčania aj medzinárodný duel na vlastnom ľade s trojnásobným poľským majstrom z Krakova. Vrcholom prípravy pred septembrovým prvoligovým štartom (5. 9. doma s Topoľčanmi) bude štart na turnaji v poľskom Sanoku, na ktorom potvrdil účasť aj reprezentačný tím Poľska.

Súvisiace články