Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tak kvalitnú "dvojku" sme tu už dlho nemali

Sportnet|Publikované 20. dec 2006 o 23:00

Jozef PETRUŠKA, Lukáš KOTRADY Spiš Nejasný bol osud druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaže riadenej Spišským oblastným futbalovým zväzom

Jozef PETRUŠKA, Lukáš KOTRADY

Spiš Nejasný bol osud druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaže riadenej Spišským oblastným futbalovým zväzom pred začiatkom sezóny 2006/2007. Dôvod je jednoduchý veľmi nízky počet klubov.

Aj napriek počiatočným problémom II. trieda majstrovstva SOFZ odštartovala a desať účastníkov sa postaralo o to, že to bola jedna z najvydarenejších jesenných častí.

Možno sa teraz niektorí zástupcovia z I. triedy nahnevajú, ale v niektorých zápasoch bola "dvojka" lepšia ako "jednotka". Na pohľad to vyzerá, že je to súťaž pre bývalých futbalistov vyslúžilcov, ale ak sa do futbalu vloží srdce, ak sa nehrá pod tlakom vypadnutia, potom je aj futbal krajší. A práve takéto zápasy boli v jeseni v II. triede. Viac si však povieme pri podrobnejšej analýze jednotlivých klubov.

Hnilčík

Ešte nie tak dávno sa v Hnilčíku na ihrisku "kanadských rozmerov" hrala I. trieda SOFZ. Po vypadnutí sa prognózovala tomuto klubu veľmi zlá a nejasná budúcnosť. Lenže v Hnilčíku sa stal pravý opak. Popri šikovných dorastencoch sa k veľkým výkonom vyplo aj A mužstvo. Dobrá partia a snaha vrátiť sa na futbalové výslnie na Spiši je pre futbalistov najdlhšej obce v regióne veľmi motivujúce. Líder súťaže nemal síce najlepšiu obranu, ani najlepší útok, no počas celej jesene prehral len raz (Švedlár 0:3). Dvojbodový náskok pred ostatnými prenasledovateľmi však nič neznamená a futbalová šťastena nemusí pri nich stále stáť tak, ako počas celej jesene. Napríklad so šťastím vyhrali v Kojšove (pamätný gól po rozhodcovskej lopte), doma v infarktovom zápase so Sp. Tomášovcami (4:3) vyhrali už takmer stratené stretnutie a poriadne sa natrápili aj v závere jesene, keď horko-ťažko vyhrali v Klčov (2:1).

Postupový boj bude na jar veľmi dramatický a zaujímavý. Hnilčík sa spolieha aj na jesenného kráľa strelcov Fabiana, ktorý sa zapísal do listiny strelcov 8 gólmi.

Domaňovce

Nováčik súťaže vedel, prečo nechce hrať podtatranskú súťaž (veď skúsenosť z III. triedy sk. A, kedy po minulej sezóne "raketovo" postúpilo mužstvo Svitu, ktoré skončilo v tabuľke ďaleko za nimi, do I. triedy niečo naznačuje). Domaňovčania sa tak vrátili do futbalového regiónu, v ktorom roky rokúce hrali. Kvalitná mládežnícka základňa (žiaci a dorastenci hrajú v súťaži riadenej VsFZ) sa okamžite premietli do výsledkov. V jeseni mali najlepšiu obranu, ktorá inkasovala len deväť gólov. Prehrali iba raz a to na pôde svojho najväčšieho konkurenta v Hnilčíku tesne 0:1. Cennú remízu vybojovali v Iliašovciach. Na jar majú priaznivé vyžrebovanie, keď svojich súperov z čela tabuľky privítajú na domácom ihrisku.

Iliašovce

Doteraz sme pri predchádzajúcich dvoch kluboch zabudli slová chvály. Adresujeme ich aj futbalovej partii z Iliašoviec. Po úvodných kolách sa zdalo, že iliašovský gólový valec hockto nezastaví. Za všetko hovorí počet strelených gólov. Iliašovce mali v jeseni najlepší útok, keď v deviatich stretnutiach nadelili súperom 32 gólov, čo je priemer 3,5 gólu na zápas. Valcovanie súperov prekvapujúcu zastavil nováčik z Kojšova, keď šokoval víťazstvom v Iliašovciach v pomere 2:1. Z tejto prehry sa domáci ťažko spamätávali a v ostatných zápasoch sa trošku dostali z formy. Rozhodne však patrili medzi veľmi príjemné prekvapenia jesennej časti v dvojke.

Švedlár

Pri hodnotení výbornej jesene Švedlárčanov použijeme názov filmu Starci na chmelu (doplnení o šikovných mladíkov). Hráči ako Danielis, David, Bendík už majú tie svoje najlepšie futbalové časy za sebou, ale vidieť ich hrať je naozaj radosť. Rovnako sa v tomto klube vytvorila dobrá futbalová partia a funkcionárske zázemie predurčuje Švedlár k ešte lepšej budúcnosti. Už štvrté miesto po jeseni niečo znamená, svedčí o tom, že futbal v obci sa dostal na veľmi dobrú úroveň. Len tak ďalej, Švedlarčania!

Klčov

Ďalší z partie nováčikov a treba povedať, že ďalšie príjemné a chvályhodné prekvapenie tejto súťaže. Futbalisti Klčova sa prezentujú na ihrisku nielen dobrou a oduševnenou hrou, ale predovšetkým veľmi slušným správaním. Ak by sa udeľovali na Spiši cena Fair play, isto by ju tento klub dostal. Niekoľko kôl odohrali bez napomínaného hráča, čo len žltou kartou! Možno aj ich dobré povahy ich obrali ešte o lepšie umiestnenie, ako je terajšie piate miesto.

Do jarnej časti by mali angažovať do mužstva nejakého búrliváka, ktorý by dokázal chlapcov povzbudiť, vyhecovať a popohnať dopredu. Futbalový potenciál v Klčove je, len ho treba prebudiť. Pre II. triedu je Klčov dobrým prínosom a hneď po jeseni si urobili na futbalovom Spiši veľmi dobré meno.

Spartak Bystrany

Už stály inventár II. triedy majstrovstva SOFZ. Ak by Rómovia z Bystrian v každom jednom stretnutí premenili aspoň polovicu šancí čo si vypracujú, tak nielenže by boli na čele tabuľky, ale už by hrali možno aj V. ligu. Klub s najvyššími diváckymi návštevami vyhral na jeseň len štyrikrát, prehral až v piatich prípadoch, ale trikrát z toho rozdielom gólu, kedy chýbali práve tie spomínané góly z veľkých príležitostí.

Kojšov

Ďalší z partie nováčikov, ktorý výrazne oživil túto súťaž. Keď sa na aktíve ŠTK SOFZ objavilo meno staronového klubu z Kojšova, viacerí neskrývali prekvapenie a pýtali sa, či sa v obci nájde vôbec jedenásť hráčov. Aj v tomto mužstve tvrdia muziku starí hracovníci na čele s Patrikom Cmorom a obavy z nízkeho počtu hráčov sú bezpredmetné, nakoľko funkcionári klubu majú skôr opačné starostí majú veľa hráčov, ktorí sú ešte chcú zahrať súťažne futbal.

Spišské Tomášovce

Futbal v tejto obci by sa dal charakterizovať aj podľa ich ihriska raz hráte do kopca, inokedy z kopca. Až ôsme miesto Tomášovčanov je menším sklamaním. Je pravdou, že hráči sa stretnú akurát tak v deň zápasu a viacero šikovných futbalistov im odišlo za prácou, ale rozhodne majú na lepšie umiestnenie.

Matejovce nad Hornádom

Dve víťazstvá na lepšie ako predposledné miesto nemôžu stačiť. Čo je však na Matejovčanov chvályhodné, futbal hrajú pre radosť a s veľkým srdcom. Futbalisti Matejovciach n/H sa však môžu pochváliť jesenným rekordom v jednom zápase nastrieľali najviac gólov. V Dravciach vyhrali vysoko 8:5!

Dravce

Jediné mužstvo, ktoré v jesennej časti neokúsilo príchuť víťazstva. Ak sa počas zimnej prestávky dá v Dravciach futbalová partia dokopy, trošku potrénujú, nelichotivá posledná priečka a nula v kolónke prehier už na jar nemusí vôbec platiť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.