Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tajnička predčasne vyriešená, rezignácia neaktuálna

Roman Šimko. Patril k tým, ktorí počas štyroch dní odohrali tri zápasy. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 18. máj 2009 o 22:00

Pre podaktorých futbalistov MFK Košice B nachystali tréneri v závere minulého týždňa poriadnu zaberačku. Počas štyroch dní absolvovali tri súťažné vystúpenia. V I. lige vo štvrtok zápas s D. Stredou B a v nedeľu s Trenčínom, v sobotu sa objavili za áčko v

Nitre.

KOŠICE. Dobre trénovaný hráč však musí vedieť zvládnuť i takúto záťaž.

Využili zaváhanie

"Keby sme však mali odohrať ešte jedno stretnutie, asi by sme to nezvládli," usmial sa Roman Šimko, ktorý patril tiež k tým najvyťaženejším. Priznal, že v závere merania síl s Trenčanmi sa ozvala už únava, ale to vraj nebol dôvod, že hostia tesne pred koncom vyrovnali. "Hostia nemali šance, neprevýšili nás, neprešprintovali, len využili jednu skrumáž a naše zaváhanie." Škoda toho gólu kanoniera Depetrisa, mohlo to byť ešte zaujímavejšie v závere ročníka. Remíza tak vyriešila predčasne tajničku. I tak však bod v súperení s lídrom a ašpirantom na postup tešil, hoci radosť potlačil fakt, že rezerva vypadáva z druhej najvyššej súťaže. "Myslím si, že divákom sa futbal musel páčiť. Užili sme si toto vstúpenie, zápas mal tempo a bolo sa na čo pozerať." Matador v domácom drese sa nedomnieva, že by favorit východniarov podcenil, veď aj vedúci celok po tom, čo Podbrezová zaváhala, mienil zvýšiť náskok na čele.

Nešťastný "vlastenec"

Hostitelia si zahrali schuti. Nemali čo stratiť a bez známok nervozity či zvýšeného napätia pristúpili k povinnostiam. Darili sa im kombinácie, chceli dostať silného rivala na lopatky. Navyše sa ujali vedenia a narástli im krídla. Škoda, že rohový kop Šoltisa tiež neskončil v sieti. "Chýbalo len pár centimetrov." Tento moment bol výsledkom nabádania trénera Jaroslava Galka, ktorý upozorňoval zverencov, aby loptu zakrútili priamo do brány. Vyskytli sa i ďalšie sľubné akcie, ale finálna fáza stroskotala. "Hostia hrali po zmene strán vabank, prestriedali zostavu. Mali sme prečíslenia, ale bodku sme nedokázali už dať," naznačil R. Šimko, ktorý sa deň predtým prezentoval v nežiaducej role autora vlastného gólu pod Zoborom. Tento smoliarsky zásah korunoval nešťastný priebeh zápasu, keď hostia mali na lepší výsledok. "Smola nás neopustila a aj vlastný gól išiel na vrub toho, že ma trafila lopta, obtrela sa o bok a zmenila smer tak, že Gejza Pulen už nemohol reagovať," dodal skúsený futbalista, ktorý sa v áčkarskom drese objavil takmer navlas po roku (vlani 30. 5. hral proti B. Bystrici). Jeho schopnosti využíva rezerva, ale ani on neodvrátil pád. Čo bude znamenať táto nepríjemná istota vo finiši zápolení? "Nech dostanú šancu mladí, nech sa ukážu, vyhrajú sa, aby aj tréneri vedeli, s kým môžu počítať. Rozhodne záver nevypustíme. Čo bude potom, to bude záležať na postupe vedenia klubu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.