Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Ťahákom derby v Kamenica n/Cir

Sportnet|Publikované 19. okt 2007 o 22:00

KAMENICA n/CIR. Zajtrajšok prináša v humenskom regióne dve derby stretnutia. Vo štvrtej lige privítajú zatiaľ posledné Medzilaborce súpera z centra

sninskej doliny, piata liga bude určite lákadlom aj pre humenských fanúšikov futbalu. Do neďalekej Kamenice n/Cir. totiž pricestuje ambiciózny nováčik z Pakostova.

Obaja na špici tabuľky

Po desiatom kole sa oba celky nachádzajú na špici tabuľky, konkrétne tesne pod vrcholom. Pri rovnakej bilancii šiestich víťazstiev, dvoch remíz i prehier im patrí druhé (Kamenica n/Cir.), resp. tretie miesto (Pakostov). Na lídra z Bystrého strácajú iba tri body. "Viac ma tešia získané body, ako naša doteraz predvedená hra. Určite vieme podať aj lepšie výkony, mrzí najmä prehra v Soli a remíza v Košarovciach," zhodnotil Miroslav Kovaľ stručne doterajšie kamenické účinkovanie. Viac spokojnosti je zatiaľ v tábore nováčika. "Myslím si, že to vychádza z pohody v kádri. Nehráme pod tlakom, preto sú chlapci uvoľnení, podávajú oduševnené výkony. Okrem mňa a Palenčíka sú to prakticky všetko odchovanci, čo má tiež veľký psychický význam," podotkol František Buzek, hrajúci tréner Ajaxu Pakostov.

Útok proti obrane

Aj takto možno charakterizovať zajtrajšie derby pri Ciroche. Domáci Kameničania sú zatiaľ strelecky druhým najefektívnejším mužstvom (24 gólov), ich schopnosti v koncovke určite dokonale preverí zatiaľ druhá najpevnejšia pakostovská obrana (10 gólov). "Myslím si, že veľa gólov nepadne, rozhodovať budú individuálne chyby. Pakostov má vhodne poskládaný káder, mladých dopĺňajú skúsení harcovníci, čaká nás veľmi ťažký zápas. Verím, že náš výkon bude kvalitný, uspokojíme divákov výsledkom i hrou," mienil Miroslav Kovaľ, kamenický tréner. Jeho náprotivok však mal na počet gólov v derby opačný názor. "Neviem prečo, ale cítim, že gólov padne dosť. Keď to už tak má byť, samozrejme by som bol rád, aby tomu bolo na oboch stranách. Nech sa futbal páči nielen nám trénerom, ale aj divákom, ktorí určite prídu v hojnom počte," dodal František Buzek.

MARIÁN ŠKUBA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.