Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ťahák kola sa hrá dnes v Prešove

Sportnet|Publikované 19. apr 2013 o 22:00

Prvý Tatran Prešov hostí v svojej TATRAN handball aréne druhý HC Sporta Hlohovec. Stretnutie má stanovený začiatok dnes o 18. hodine.

PREŠOV. Šlágrom 30. kola slovenskej hádzanárskej extraligy je súboj v aktuálnej tabuľke prvých dvoch mužstiev súťaže.

Zápas prvých dvoch extraligových tímov je zaujímavý z viacerých hľadísk. Osemnásobný slovenský hádzanársky majster útočí na svoj deviaty titul.

Nečakane ale zakopol práve na ihriskách svojich dvoch prenasledovateľov. V Hlohovci prehral Tatran o gól, v Michalovciach dokonca o sedem. Tieto zápasy sú však už minulosťou. Prešovčania ale na ne nezabudli.

Pred dnešným zápasom sa líder extraligy netají, že Hlohovcu hodlá prehru oplatiť aj s úrokmi. Mužstvo trénera Romana Lamača odohralo v týždni modelový zápas s vlastnými dorastencami.

Asistent hlavného trénera v Tatrane Ivan Pompoš po ňom vravel, že všetci hráči širšieho kádra sú k dispozícii na dnešný ťahák kola. Teda aj Saša Radčenko, ktorý mal problémy so zraneným členkom, a preto predošlý extraligový zápas v Topoľčanoch vynechal.

V mužstve HC Sporta by zase nemali chýbať odchovanci prešovskej hádzanej. Brankár Dušan Olejár, spojka Adam Mazúr či hráči, ktorí v Prešove v minulosti pôsobili.

Najlepší strelec Hlohovčanov, krídelník František Zaťko, pivot Peter Dudáš či spojka, brat prešovského pivota Tomáša Mažára...

Aj preto súboj prvého s druhým sľubuje príťažlivý duel, na ktorý sa do TATRAN handball arény oplatí dnes prísť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.