Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Taekwondo: V sobotu zlato pre Čínu a USA

SITA|28. aug 2004 o 22:05

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Zlatú medailu v taekwonde v kategórii žien do 67 kg vybojovala reprezentantka Číny Luo Wei. Dvadsaťjedenročná majsterka sveta z vlaňajšieho roka (vtedy však štartovala v kategórii ...

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Zlatú medailu v taekwonde v kategórii žien do 67 kg vybojovala reprezentantka Číny Luo Wei. Dvadsaťjedenročná majsterka sveta z vlaňajšieho roka (vtedy však štartovala v kategórii do 72 kg) zdolala v sobotňajšom dramatickom finálovom dueli domácu Elisavet Mystakidouovú tesne 7:6. Luo Wei tak získala pre Čínu druhé olympijské zlato v histórii od zaradenia taekwonda do programu OH v Sydney 2000.

V mužskej kategórii do 80 kg patrí prvenstvo v Aténach favorizovanému Stevenovi Lopezovi z USA. Dvadsaťpäťročný Američan tak obhájil svoj triumf spred štyroch rokov, v Sydney však vyhral kategóriu do 68 kg. Lopez, inak aj dvojnásobný svetový šampión z rokov 2001 a 2003, zdolal v sobotňajšom finále olympijského turnaja v Aténach Bahriho Tanrikula z Turecka 3:0 na body.


Výsledky - sobota - záverečné zápasy o medaily:


Ženy - kategória do 67 kg:

finále:

Luo Wei (Čína) - Elisavet Mystakidouová (Gr.) 7:6


o 3. miesto:

Hwang Kyung-sun (Kór. rep.) - Heidy Juarezová (Guatem.) 5:2


Konečné poradie: 1. Luo Wei (Čína), 2. Elisavet Mystakidouová (Gréc.), 3. Hwang Kyung-sun (Kór. rep.), 4. Heidy Juarezová (Guatem.), 5. Mary Antoinette Riverová (Filipíny), 6. Ineabelle Diazová (Portor.), 7. Nina Solheimová (Nór.), 8. Verina Wihongiová (N. Zél.) .


Muži - kategória do 80 kg:

finále:

Steven Lopez (USA) - Bahri Tanrikulu (Tur.) 3:0


o 3. miesto:

Yossef Karami (Irán) - Rašad Ahmadov (Azerb.) 9:8


Konečné poradie: 1. Steven Lopez (USA), 2. Bahri Tanrikulu (Tur.), 3. Yossef Karami (Irán), 4. Rašad Ahmadov (Azerb.), 5. Hichem Hamdouni (Tun.), 6. Victor Manuel Garibay Estrada (Mex.), 7. Donald David III Geisler (Filipíny), 8. Raid Rašíd (Irak).


Súvisiace články