Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Taekwondo Hakimi začal sezónu tretím miestom

Sportnet|Publikované 25. feb 2009 o 23:00

V LIGE SI VYBOJOVALI DESAŤ ZLATÝCH MEDAILÍTohtoročná sezóna sa pre rožňavských taekwondistov začala sľubne. V úvodnom kole ligy skončili na

V LIGE SI VYBOJOVALI DESAŤ ZLATÝCH MEDAILÍ

Tohtoročná sezóna sa pre rožňavských taekwondistov začala sľubne. V úvodnom kole ligy skončili na kvalitnom treťom mieste a získali dovedna šestnásť medailí. Najviac si ich vybojovali v zápase.

ROŽŇAVA. Prvé kolo ligy bolo na programe v polovici februára v Košiciach. V zostave Taekwondo Hakimi nechýbali talentovaní mladí pretekári, ako aj skúsení starší zápasníci. Svoje kvality preukázal v súborných cvičeniach poomsae G. Hiczér, ktorý si pripísal zlato za prvenstvo.

Na stupeň víťazov sa postavil ešte raz, keď spolu s trénerkou N. Kiššovou zvíťazili v súborných cvičeniach poomsae sychro. V súborných cvičeniach bodovali aj R. Lebovská a A. Angyal. V jednotlivcoch síce zaostali krok za zlatom, v poomsae synchro ti to však vynahradili a zlato si nenechali ujsť.

Úspešní v súbojoch

Ešte viac sa rožňavskej výprave darilo v športovom zápase. Dovedna získali sedem prvenstiev, jedno druhé a tri tretie miesta, čo ich v hodnotení zápasu posunuli na tretiu priečku z dvanástky zúčastnených klubov.

Úspech aj v zahraničí

Začiatkom februára sa A. Angyal zúčastnil najväčšieho detského medzinárodného turnaja Adidas Jewoo President Cup v nemeckom Sindelfingene. V konkurencii síce v zápase neuspel, v súborných cvičeniach však získali kvalitné druhé miesto. "V zápase sa mu veľmi nedarilo, aj keď dokázal bodovať s vyspelejším súperom. Nakoniec prehral po kope na krk. Na druhý deň sa mu však podarilo získať v súborných cvičeniach skvelé druhé miesto," poznamenala trénerka Taekwondo Hakimi Nora Kiššová.

Druhé kolo slovenskej ligy taekwondo je na programe koncom marca a organizátorom bude práve rožňavský klub.

FAKTY

Výsledky zápasníkov Hakimi Rožňava

n 1. kolo ligy SATKD WTF Košice: zápas, 1. miesto: Mikuláš Angyal (Seniori B do 84 kg), Adrián Angyal (Kadeti B do 49 kg), Denis Bodnár (Žiaci B nad 50 kg), Jozef Hölcz (Žiaci B do 33 kg), Zuzana Hroncová (Žiačky B do 40 kg), Kristián Stašík (Kadeti B do 37 kg), Kristián Szabó (Deti II.B do 30 kg), 2. miesto: Róberta Lebovská (Kadetky A do 50 kg), 3. miesto: Daniel Borsody (Deti II.B do 24 kg), Daniel Dobrota (Žiaci B nad 50 kg), Rastislav Labát (Žiaci B do 33 kg), bez umiestnenia: Karol Breznay (Žiaci B nad 50 kg), poomsae, 1. miesto: Gabriel Hiczér (Seniori 1.II.), 2. miesto: Róberta Lebovská (Žiačky A.II.), Adrián Angyal (Žiaci BA.III.), poomsae synchro, 1. miesto: Róberta Lebovská, Adrián Angyal (B II.), Nora Kiššová, Gabriel Hiczér (A I.)

n Poradie ligy po prvom kole: 1. Ilyo Košice, 2. Koryo Košice, 3. Hakimi Rožňava, 4. Hnúšťa, 5. Humenné, 6. OJ Bratislava, 7. Ilyo Zvolen, 8. Black Tiger Snina, 9. SOŠT Zvolen, 10, Ilyo Trenčín, 11. RI Liptovský Mikuláš, 12. OJ Rimavská Sobota

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.