Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Taekwondo: Chen Shih-Hsin z Taiwanu olympijskou šampiónkou do 49 kg

TASR|26. aug 2004 o 19:59

Atény (TASR) - Olympijskou víťazkou v taekwonde žien v hmotnostnej kategórii do 49 kg sa stala Chen Shih-Hsin z Taiwanu, ktorá vo finále zdolala Kubánku ...

Atény (TASR) - Olympijskou víťazkou v taekwonde žien v hmotnostnej kategórii do 49 kg sa stala Chen Shih-Hsin z Taiwanu, ktorá vo finále zdolala Kubánku Yanelis Yuliet Labradovú Diazovú 5:4. Bronzovú medailu si vybojovala Yaowapa Boorapolchaiová, thajská reprezentantka porazila v súboji o 3. miesto Gladys Aliciu Moraovú-Romerovú z Kolumbie 2:1.

Taiwanská reprezentantka, ktorá v kvalifikácii zdolala Sanginu Baidyovú z Nepálu, vo štvrťfinále Kolumbijčanku Gladys Aliciu Moraovú Romerovú a v semifinále Ivett Gondovú z Kanady, rozhodla o svojom triumfe už v 1. kole finálového súboja, keď získala prvé dva body.

výsledky:

finále: Chen Shih-Hsin (Taiwan) - Yanelis Yuliet Labradová Diazová (Kuba) 5:4 na body

o 3. miesto: Yaowapa Boorapolchaiová (Thaj.) - Gladys Alicia Moraová-Romerová (Kol.) 2:1 n.b.