Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tadelech Birrová s náskokom 10 minút, aj tak nespokojná

Sportnet|Publikované 6. okt 2002 o 22:00

Košice - Dvadsaťsedemročná Etióčanka Tadelech Birrová zvíťazila na maratónskej trati medzi ženami s obrovským náskokom, keď v čase 2:36:49 hod.

dobehla do cieľa desať minút pred Češkou Ivanou Martincovou (2:47:00) a Annou Balošákovou (2:54:12). Dve tisíc eúr za víťazstvo v ženskej kategórii na MMM tak putuje do Etópie. Napriek tomu však drobná Afričanka spokojná nebola. "Nebolo to vôbec také, ako som si myslela pred pretekmi. Predpokladala som, že to bude ľahšie. Čakala som určite lepší výkon, ale zaskočilo ma chladné počasie, ktorému som musela čeliť. A aj protivetru, na aký nie som zvyknutá," povedala po dobehnutí do cieľa 72. ročníka MMM Birrová. Samozrejme, že víťazstvo sa počíta, čas, ktorý Etópčanka dosiahla, však za jej maximom zaostáva. Osobný rekord, 2:31:44, si Birrová zaknihovala spolu s 3. miestom na maratóne v Turíne v roku 2000. "S výsledným časom v Košiciach nie som a ani nemôžem byť spokojná. Predpokladala som však, že budem mať naozaj lepší čas, s týmto veru nie som spokojná," povedala Etiópčanka, ktorá už je vydatá, aj keď ratolesti sú stále otázkou budúcnosti.

Vraciame sa opäť ku spokojnosti ku víťazstvám, isto je pozoruhodné, že Tadelech Birrová v tomto roku štartovala na troch víťazných maratónoch. Ako prvá dobehla do cieľa v talianskom Turíne, v nemeckom Berlíne a teraz i na východe Slovenska. Okrem toho v Pchjongjangu obsadila 8. miesto (2:36:37) a v Štokholme tretie (2:41:51).

Napriek tomu, že víťazný čas z Košíc samotnú Birrovú nepresvedčil, na štrnásťčlenné pole súperiek, ktoré s ňou bojovali o umiestnenenie na najvyššom stupni, bohato stačil. "Nie, na tú som jednoducho nemala," povedala druhá v poradí, Češka Ivana Martincová z Moravskej Slavie Brno, pretekárka, ktorá už má na konte víťazstvo na MMM. "Bola o triedu lepšia, predbehnúť sa nedala ani teoreticky. Ja sama som spokojná so svojím umiestnením, druhé miesto je maximom, ktoré som tu mohla dosiahnuť. Aj keď ten čas ma nenadchýna... V zime a na jar som mala zdravotné problémy, bola som zranená a na dva a pol mesiaca som bola vyradená. Aj to sa podpísalo pod môj výkon, takže na druhej strane, za takýchto okolností musím byť spokojná. Bolo veľmi chladno, počasie nebolo najpríjemnejšie," konštatovala Martincová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.