Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tabačekove prianie: Dať konečne trochu viac gólov

Ján Tabaček. Proti rodákom by dnes rád strelil gól. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 29. dec 2011 o 23:00

Košickí hokejisti sa dnes rozlúčia so starým rokom. V Steel Aréne privítajú v 34. kole o 18. hodine Martin.

Košickí hokejisti sa dnes rozlúčia so starým rokom. V poslednom extraligovom vystúpení v roku 2011 budú mať výhodu domáceho ľadu. V Steel Aréne privítajú v 34. kole o 18. hodine Martin. Ten nevyhral v Košiciach od sezóny 1997/98 a momentálne ťahá v najvyššej súťaži už desaťzápasovú šnúru bez víťazstva. Favorit tohto stretnutia je teda jasný.

KOŠICE. V stredu vydolovali hokejisti HC Košice dva body pod Urpínom, kde zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch. Dnes čaká obhajcu titulu posledný zápas v tomto kalendárnom roku.

Do Steel Arény zavíta Martin a oceliari vedia, aká rozlúčka so starým rokom by sa im rátala.

„Rozlúčka by mala byť jednoznačne víťazná a k tomu by mi pasoval dobrý výkon. Prvoradé sú tri body, ale chceme aj potešiť fanúšika a dať konečne trochu viac gólov. Aj Silvestrovanie by bolo potom pohodovejšie, hoci na oslavy nieto času, veď my trénujeme aj prvého januára a tretieho už hráme v Skalici,“ povedal nám Ján Tabaček, ktorý sa na nedávnom Rakúskom pohári predstavil v reprezentačnom drese Slovenska.

Martinu na košickom ľade nebolo súdené až neuveriteľne dlho. Naposledy v metropole východu vyhral v sezóne 1997/98. Tá séria je už strašne bradatá.

„Martin vnímame ako každého iného súpera. To, že v Košiciach nevyhrali strašne dlho, sa nám pripomína často. Víťazili sme pravidelne, niekedy to išlo ľahšie, inokedy to bol veľký boj ako naposledy, lebo to sme sa pekne vytrápili.“

Rád by proti rodákom strelil gól

Tabaček je martinským rodákom. V tejto sezóne dal doposiaľ štyri góly, jeden z nich v poslednom domácom vystúpení s Martinom, keď oceliari vyhrali tesne 5:4.

„V Martine mám rodinu a aj ja tam mám trvalé bydlisko, takže tie zápasy sú pre mňa iné. No musím povedať, že to skôr platí, ak hráme v Martine. Tam si z tribún vypočujem svoje, nie príliš príjemné poznámky na moju adresu. Bol by som rád, keby mi tam padol gól aj teraz. Trochu by ma naštartoval. Ale dôležité je, aby sme bodovali naplno. Môj gól by bol už len bonus,“ dodal skúsený obranca HC Ján Tabaček.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.