Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tabaček: Bol to taký zaspatý zápas

Sportnet|Publikované 10. dec 2008 o 00:00

Pre košických hokejistov to bol posledný domáci zápas pred Vianocami. V derby stretnutí s Popradom naplnili rolu favorita, zvíťazili 5:1. KOŠICE.

Pre košických hokejistov to bol posledný domáci zápas pred Vianocami. V derby stretnutí s Popradom naplnili rolu favorita, zvíťazili 5:1.

KOŠICE. Prvá tretina nepriniesla veľa vzruchu, oceliari ju však vyhrali 1:0, v druhej svoj náskok poistili a v tretej už len kontrolovali. Poprad sa v derby nevytiahol, v Steel Aréne hrýzol najmä v prvej tretine, ale v ďalších dvoch na favorita nestačil.

V 17. minúte a 57. sekunde sa tešil zo svojho prvého gólu v košickom drese obranca Ján Tabaček. Vo svojom tridsiatom tohtosezónnom vystúpení sa konečne dočkal. Vo východniarskom derby otváral strelecký účet. „Na majstrovský gól som čakal hádam rok aj pol. Hoci je pravda, že v zápase s Martinom som gól dal, ibaže vlastný. Z tohto som mal, pochopiteľne, radosť," vydýchol si 28-ročný obranca, ktorý si okrem gólu pripísal aj asistenciu pri Húževkovom presnom zásahu. Gólových prihrávok má po včerajšku 11. Tabaček zachytil rukou rozohrávku Popradčanov ešte na útočnej modrej čiare. Potom sa do strely oprel a trafil vinkel Šimonovičovej bránky. „Tuším to bola rozohrávka Arneho Krotáka. Trafila ma. Veľmi som pri tej situácii nepremýšľal, jednoducho som vystrelil. Tých šancí som mal v tejto sezóne naozaj veľa. Množstvo som ich zahodil. Po zápase s Martinom, keď som si dal vlastný gól, som si vravel, že teraz to už pôjde," uškrnul sa Tabaček.

Zvláštny zápas

V Steel Aréne hokej úrovňou nadchnúť nemohol. Úvodná desaťminútovka zvlášť. Skôr pripomínala šachovú partiu. „Nielen tých desať minút, ale celý zápas bol akýsi zvláštny, taký zaspatý. Ani neviem, ako by som nazval. Ako keby sa nikomu nechcelo. Na štadióne ticho, ani fanúšikovia nepovzbudzovali, také to bolo zvláštne. Našťastie sme dali gól, Poprad musel hru otvoriť a potom sa už na to dalo trochu viac pozerať. Je pravda, že tých zápasov je veľmi veľa. Každý už čaká na prestávku v súťaži. Aj ten model extraligy je zvláštny. Toto bolo derby, v mnohom bolo podobné stretnutiam v play-off, keď sa vyčkáva na chybu súpera. Vtedy to pre diváka nie je veľmi atraktívne."

Dôležitý štvrtý gól

Na začiatku tretieho dejstva Martin Segľa znížil na rozdiel dvoch gólov, ale Jaroslav Kmiť ho v 46. minúte štvrtým gólom Popradčanov umlčal. „Bol to veľmi dôležitý gól. Predchádzala mu naša chyba, po ktorej sme inkasovali. Ale aj to sa stáva. Našťastie sme zvýšili na 4:1 a opäť sa to upokojilo. Nakoniec to bol pohodový zápas," dodal Ján Tabaček.

Súvisiace články