Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tabaček aj Špelda chcú nastúpiť

Sportnet|Publikované 24. nov 2008 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skKošickí hokejisti sú stále lídrom extraligy. Nič na tom nezmenili ani prehry v uplynulých dvoch kolách. V nich sa

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Košickí hokejisti sú stále lídrom extraligy. Nič na tom nezmenili ani prehry v uplynulých dvoch kolách. V nich sa tréneri museli popasovať s veľkou maródkou v obranných radoch HC. Dnes proti Skalici by už mali mať k dispozícii šesť zadákov.

KOŠICE. Súboj Košíc so Skalicou sa v Steel Aréne začína o 17.15 hod. V priamom prenose ho prinesie Trojka. V tejto sezóne oceliari Záhorákov zdolali dvakrát a z ich tábora zaznelo, že s iným ako víťazstvom nerátajú. Po dvoch porážkach s Liptákmi a s Popradom sa Košičania chcú ukázať v lepšom svetle.

Proti Popradu chýbali trénerovi Tomkovi dlhodobo zranení obrancovia Kledrowetz a Mocek, ale na listine maródov boli aj Tabaček so Špeldom. Aj preto nastúpili v obrane útočníci Sýkora s Petričkom. A popri nich traja mladíci Chcelo, Gajdoš, Kozák a skúsený Šterbák. Pred včerajším tréningom sme teda oslovili tých, ktorí by sa do zostavy mohli vrátiť, obrancov Špeldu a Tabačeka.

Zodratá koža

"Trénovať na ľad teraz nejdem. Ale proti Skalici by som to chcel skúsiť. Verím, že to pôjde." rozhovoril sa včera dopoludnia Jaroslav Špelda, ktorý sa do výstroja neobliekal. "Na členku mu korčuľa zodrala kožu až na mäso. Musím preto počkať, nech sa mi koža aspoň trochu zahojí. Keď mám obutú korčuľu, členok ma veľmi pichá. Stále si to okolo vysteliem, neviem prečo sa to až tak vydrelo. Korčule mám staršie, asi ich vymením. Ale proti Skalici chcem hrať, pomôcť mužstvu. Nie som hráč, ktorý by sa pri menšom probléme hodil na maródku, takže zatnem zuby. Dosť mi vadilo, že som v Poprade nehral. Ležať a takto pozerať na zápas svojho mužstva, to nie je pre mňa."

Špelda verí, Skalica v Steel Aréne nič neuhrá, naopak, Košičania si vylepšia bodové konto. "Skalica má síce dobrý tím, ale my chceme vyhrať. No aj my máme dobré mužstvo a také trikrát po sebe neprehráva. Chcem byť pri tom, pomôcť chlapcom k zisku troch bodov."

Pomliaždená panva

"Idem to skúsiť na ľad. Dúfam, že to proti tej Skalici pôjde," obliekal sa pred včerajším tréningom do výstroja Ján Tabaček. Stretnutie s Liptákmi nedohral, v Poprade nenastúpil vôbec. "V prvej tretine som proti Mikulášu narazil panvovou kosťou na mantinel. Ide o pomliaždenie. Sú tam nejaké upínače brušných svalov, obmedzovalo ma to pri pohybe. Skúšal som to s obstrekom, injekciou, nešlo to. Teraz je to podstatne lepšie, dúfam, že proti Skalici budem môcť hrať," povedal obranca, ktorý nechcel mať pred zápasom trojdňovú pauzu a vykorčuľoval na včerajší tréning.

Pozor na Žiga

Tabaček si napriek trom prehrám nepripúšťa, že by košický tím opustila pohoda. "Sme stále na prvom mieste. Teraz však potrebujeme vyhrať. Nemali by sme si dovoliť dve domáce zaváhania po sebe. Naposledy sme mali vypredané, teraz tu bude Skalica s Pálffym, očakávam plné tribúny."

Záhoráci vyhrali v nedeľu nad Trenčínom po samostatných nájazdoch. Aj v tomto zápase vytŕčal prvý útok, v ktorom hrávajú Juraj Mikúš, Žigmud Pálffy a Richard Hartmann. "Bolo by zbytočné strážiť Žiga Pálffyho osobne. No na tento útok si treba dávať zvlášť pozor, to vie asi celé Slovensko. Taký hráč ako Pálffy spraví často niečo geniálne. Keď bude na ľade, musíme byť o to dôslednejší."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.