Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

T. Slovák: Sneh trochu komplikoval život

Sportnet|Publikované 8. feb 2009 o 23:00

S bieloruským skalpom a dvoma tesnými prehrami s domácou reprezentáciou sa zo Švajčiarska vrátili slovenskí hokejoví reprezentanti. Vo Filcovom

výbere boli aj traja hráči HC Košice obranca Tomáš Slovák a útočníci Michel Miklík a Rudolf Huna.

KOŠICE. Po vcelku bezproblémovom víťazstve 4:0 nad Bieloruskom podľahli slovenskí hokejisti Švajčiarom najskôr 1:2 a v sobotu v zápase pod holým nebom 3:4 po samostatných nájazdoch. Posledný duel bol pre aktérov špecifický. Hralo sa na otvorenom štadióne, za neustáleho hustého sneženia.

Zima nebola

"Na tento zápas sme sa všetci tešili, predsa len bol iný, ako sme zvyknutí. Švajčiari ho vyhrali aj so šťastím, podmienky mali obe strany rovnaké. Až na to sneženie to bolo v pohode. Zima nikomu nebola, takže po kuklách sme ani siahnuť nemuseli. Ten sneh trochu komplikoval život, pekný hokej sa hrať nedal, museli ste hrať jednoducho," popisoval súboj v Gstaade obranca Tomáš Slovák.

Sobotňajší duel bol počas každej tretiny prerušený ešte úpravami ľadu. "Jasné, že sa tak strácala plynulosť, ale ten zápas sa nehral pre nás, ale pre divákov, bola to oslava stého výročia hokeja vo Švajčiarsku, takže všetkému sme sa museli prispôsobiť."

Nešťastný teč

Naši hokejisti prehrávali v sobotu 0:1, ale v druhej tretine troma gólmi stav otočili. V tretej však sľubný náskok neudržali. "Myslel som si, že ten zápas už dotiahneme do víťazného konca, lebo sme ho mali veľmi dobre rozohraný. Na ľade pokrytom snehom sa naviac lepšie hrá mužstvu, ktoré bráni, napriek tomu sa Švajčiarom podarilo vyrovnať. Mali kusisko šťastia, najmä pri druhom góle," podotkol Tomáš, ktorý mal "prsty" či skôr telo pri druhom presnom zásahu domáceho tímu. Od Slováka sa puk oblúčikom dostal až do horného kúta Lašákovej bránky. "Snažil som sa nášmu brankárovi pomôcť, ľahol som do strely, puk sa odo mňa nešťastne odrazil, bol z toho taký padáčik. Jedna z milióna takýchto striel skončí v bránke, toto bola naozaj netypická situácia."

Tesné prehry

Pri samostatných nájazdoch, ktorými stretnutie vrcholilo sa presadil len obranca Lindtner. Ďalší hráči sa neúspešne pokúšali o blafák. "Nedohadovali sa na ničom, každý sa rozhodoval sám za seba, jednoducho tak to vyšlo. Škoda, aspoň na samostatné nájazdy sme Švajčiarov zdolať mohli," povzdychol si košický obranca. Švajčiari v poslednom čase Slovákov zdolávajú pravidelne, až na dve stretnutia v Košiciach. "Teraz to boli dve tesné prehry, ale myslím, že s hrou môžeme byť spokojní. Okrem toho, išlo o prípravné zápasy, v ktorých sa stále niečo skúša," dodal Tomáš, ktorý bol po návrate zo Švajčiarska mysľou už pri zajtrajšom domácom extraligovom vystúpení košických hokejistov proti Liptovskému Mikulášu.

TOMÁŠ TÓTH

tomas.tothkorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.