Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

T. Skasko: Ako blokár som sa už narodil

Sportnet|Publikované 1. nov 2012 o 23:00

O pozíciu lídra extraligy si to v sobotu rozdajú v derby Prešov a Svidník. Hostia po výhre s Myjavou si chcú udržať neporaziteľnosť aj po tomto víkende.SVIDNÍK. Na čele mužskej volejbalovej extraligy sa usadila trojica Legend Watches Slávia Svidník, VK PU Mirad Prešov a Spartak VKP Myjava. Podľa doterajšieho priebehu sa práve tieto tímy pobijú o dve postupové priečky do nadstavby o 1. – 4. miesto, čo im zároveň zaručí účasť vo Final Four Slovenského pohára.

Prvý z ich vzájomných mikrosúbojov odohrali v 5. kole Svidník a Myjava. Zverenci trénera Jaroslava Vlka sa na tento duel pripravovali dva týždne, počas ktorých odohrali aj prípravné stretnutia s českým extraligistom Brnom a reprezentáciou Saudskej Arábie.

O dôležitosti zápasu pod Duklou svedčí tiež fakt, že hostia pricestovali už v piatok a v sobotu doobeda si dopriali v hale tréning. Hoci sa vo všeobecnosti očakávalo vyrovnané predstavenie, dianie na palubovke premenili Svidníčania na svoju hladkú záležitosť, keď k víťazstvu 3:0 sa za sedemdesiat minút dopracovali po setoch na 18, 15 a 17.

„Zápas s Myjavou som si pozrel aj na videu a priznám sa, že na jeho priebeh sa stále dobre pozerá. Na palubovke sme potiahli ako kolektív, vychádzali nám všetky herné činnosti a navyše nás za víťazstvom hnali skvelí diváci. Za dôležité považujem tiež to, že k výhre sme sa dopracovali bez toho, aby sme si niektorý zo setov skomplikovali. Pred zápasom sme chceli potvrdiť našu silu a som rád, že sa nám to podarilo,“ hodnotil blokár Legend Watches Slávia Svidník Tomáš Skasko.

Pätnásť bodov

V minulej sezóne nastupoval T. Skasko na pozícii univerzála, no keďže často do hry nezasahoval, pred začiatkom aktuálneho ročníka sa vrátil na blok. V stretnutí s Myjavou si na konto pripísal zo všetkých hráčov najviac, pätnásť bodov a výraznou mierou prispel k tomu, že jeho mužstvo nedalo súperovi žiadnu šancu.

„Každý je rád, ak sa mu darí aj individuálne. Úlohou blokára je blokovať, preto ma sedem úspešných blokov teší. Po minuloročnom experimente na 'účku' som sa vrátil na môj bývalý post a neľutujem to. Zrejme som sa ako blokár už asi narodil,“ dodal s úsmevom T. Skasko.

Východniarske derby

Pred víkendovým programom ostali na čele súťaže už iba dva nezdolané tímy – Svidník a Prešov. Obidvaja súperi sa stretnú v sobotu v metropole Šariša a keďže viacerí hráči majú spoločnú klubovú minulosť, navyše tréneri Ľ. Šalata a J. Vlk viedli Sláviu, resp. VK PU, o náboj vo východniarskom derby núdza nebude.

„Stretnutie v Myjavou sme síce zvládli, ale to neznamená, že teraz môžeme lietať vo výškach. V sobotu nás v zápase o 1. miesto čaká ďalší ťažký súper, preto na sebe pracujeme rovnako tvrdo ako doteraz. V pondelok sme si síce dali na uvoľnenie futbalik, no od utorka zaberáme naplno. Cesta k úspechu bude opäť viesť cez koncentrovaný a kolektívny výkon. Musíme si dať pozor na kľúčových hráčov Prešova, navyše P. Tholt a M. Faron sa budú chcieť určite proti svojmu bývalému klubu vytiahnuť. Na duel sa všetci tešíme, pričom, samozrejme, v Prešove chceme ďalšie víťazstvo,“ zdôraznil T. Skasko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.