Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

T. Medveď cestuje v Číne na derby 400 km...

Sportnet|Publikované 27. okt 2005 o 22:00

Košice/Shenyang - V najvyššej čínskej súťaži - Superlige - má vďaka Tomášovi Medveďovi (na snímke) zastúpenie i Slovensko. Košický rodák oblieka

modro-biely dres tímu Shenyang Ginde.

"Do konca súťaže nám zostávajú dva zápasy. V Číne sa hrá systémom jar-jeseň. Do mužstva som prišiel v lete, keď bolo jasne na poslednom mieste a malo na svojom konte jeden vyhraný zápas. Vlani skončil klub celkom dobre. V tejto sezóne sa zo súťaže nezostupuje, takže prezident klubu sa rozhodol, že je priestor na to, aby dostali šancu mladí hráči a zohrali sa. Absolútne omladil mužstvo. Budúca sezóna už bude o inom. Rozšíri sa aj súťaž - pribudnú ďalšie dve mužstvá. V tíme som akousi pravou rukou trénera na ihrisku. Snažím sa mu pomôcť na ihrisku a zladiť mužstvo tak, aby čo najlepšie klapala súhra. Začiatky boli dosť náročné. Mužstvo stále prehrávalo. Nečudo v mladom tíme bolo treba priniesť aj trocha kvality a hlavne pokoja," povedal Tomáš Medveď. Po príchode nášho legionára sa situácia oveľa zlepšila. Mužstvo začalo viac bodovať. "Odohral som asi 12 stretnutí a strelil som v nich 4 góly. Nehral som však tradičného hrotového útočníka. Hral som za nimi a pred záložníkmi. Úplne iné to bolo v Maďarsku, kde mužstvo hralo v pohode, smerovalo na mňa veľa lôpt a a odzkadlilo sa to aj v góloch," podotkol hráč, ktorý do najľudnatejšej krajiny prišiel z maďarskej Pápy, kde skvelú sezónu zakončil korunou pre najlepšieho strelca súťaže s 18 gólmi. "Odpútali sme sa od posledného miesta. To je hlavná vec, ktorá sa nám podarila. Myslím si, že viac sa s týmto mužstvom nedalo urobiť," zhodnotil spokojným hlasom T. Medveď súčasný stav. Jeho tímu patrí po 24. kolách 13. pozícia, keď má na svojom konte 18 bodov za 4 a 6 remíz. Pred posledným celkom má pohodový osembodový náskok. Naopak na dvanásty Shanghai stráca bod a na jedenásty Shenzhen tri body. Shenyang Ginde hrá svoje domáce stretnutia Shenyang Wuilihe Stadium, ktorý má kapacitu 55 000 miest.

Napriek tomu, že v najvyššej čínskej súťaži sa hrá len 26 kôl, sezóna je veľmi roztiahnutá. Začína sa začiatkom apríla a končí až 5. novembra! "Je tu veľa prestávok, lebo národné mužstvo odcestuje do Európy na mesiac a v superlige je prestávka."

Shenyang je na severovýchode Číny a je hlavným mestom provincie Mandžusko. Ide o veľké 7-miliónové mesto. "Je tretím-štvrtým najväčším v Číne. Už som si celkom zvykol a asi by som sa nestratil. Viem sa tu celkom bez problémov pohybovať. Inak na zápasy zväčša lietame. Možno dva-tri-krát sa stane, že nepoužijeme lietadlo. Sú to obrovské vzdialenosti. Napríklad v Číne sa na derby cestuje 400 kilometrov..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.