Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

T. Andrejko nevyšiel na prázdno ani v treťom zápase za sebou

Sportnet|Publikované 16. okt 2005 o 22:00

Stropkov - V posledných kolách najefektívnejší útočník MŠK Tesla Stropkov Tibor Andrejko, autor piatich zo šiestich gólov svojho mužstva v posledných

dvoch kolách, pred duelom s MFK Slovan Sabinov prognózoval, že svoje štatistiky obohatí o ďalšie dva presné zásahy. Počas celého stretnutia aktívnou hrou potvrdzoval, že jeho slová určite neboli povedané iba "pro forma" do vetra. Počas 90 minút stihol dvakrát pripraviť vyložené príležitosti pre Fečka, sám na bránu súpera mieril päťkrát a v 65. min. vyrobil pokutový kop. Svoje strelecké konto obohatil T. Andrejko proti Sabinovu nakoniec "iba" o jeden zásah do čierneho, keď v 28. min. špičkou usmernil správnym smerom Bučkov prízemný center. "Do zápasu sme vstúpili dobre s tým, že nátlakovou hrou sme sa snažili dostať súpera pod tlak, čo si myslím, že sa nám aj podarilo. Pri situácii pred mojim gólom si priestor na pravej strane urobil Marek Bučko a jeho prízemný center, ktorý minul viacerých hráčov, sa dostal až ku mne. Na naše šťastie sa mi podarilo loptu usmerniť do siete, ale som toho názoru, že pokiaľ by sa to nepodaril mne, za mnou boli ďalší spoluhráči, ktorí by určite zasunuli loptu do siete namiesto mňa," opísal nám situáciu z 28. min. T. Andrejko.

Útočník Stropkova hral hlavnú úlohu aj v 65. min., kedy práve po faule na neho ukázal hlavný rozhodca Maliňák na biely bod. Nás preto zaujímalo, ako videl túto situáciu faulovaný hráč. "Podľa mňa to bola jasná penalta. Zabiehal som si spoza proti hráča do priestoru, kde mi dobre hodil loptu Janko Vrábeľ. Protihráč ma asi nevidel a keď chcel odkopnúť loptu, trafil moje nohy. Keďže ku kontaktu došlo v pokutovom území, pokutový kop bol na mieste," odpovedal T. Andrejko.

Vďaka svojej aktivite proti Sabinovu najlepší hráč Stropkova, ktorý v posledných dvoch kolách nechýbal ani v zostave kola denníka Korzár, nebol naozaj ďaleko od toho, aby do bodky naplnil svoje predsavzatie prekonať dvakrát brankára Sabinova. Z viacerých príležitostí vybral útočník MŠK Tesla Stropkov za svoju "top šancu" situáciu po rohovom kope Kočiša v 59. min.. "Z príležitosti, ktoré som dnes mal, považujem za najčistejšiu, tú z 59. min.. Pri našom rohu som si nabiehal na prvú žrď. Lopta mi padala na hlavu, no ja som ju podbehol. Myslel som si, že súperov obranca loptu zasiahne a zmení jej smer, no center sa dostal až ku mne, čo ma, priznám sa, trošku prekvapilo. Lopta mi nakoniec padla na rameno a nakoniec zaletela nad bránu," konštatoval T. Andrejko, o ktorého prehľade v hre nesvedčí iba počet nastrieľaných gólov, ale napr. aj momenty ako v 70. min.. Po prihrávke Tirera mohol zakončovať aj sám, no namiesto strely volil nezištnú prihrávku lepšie postavenému Fečkovi. Rýchlej kombinácii trojice Stropkovčanov chýbalo naozaj už len gólové zakončenie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.