Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

SZH už o MS žien rokoval aj s vládou, IHF sa však vyjadrí až o týždeň

TASR|9. feb 2001 o 14:12

Bratislava 9. februára (TASR) - Prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi sa v uplynulom období stretol na parlamentnej pôde s niektorými zástupcami slovenskej vlády a rokoval s nimi o prípadnej podpore decembrových majstrovstiev sveta žien, ak ich Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) prisúdi Slovensku. Generálny sekretár IHF Frank Birkefeld však už v piatok Derfényiho informoval, že SZH môže vyjadrenie o dejisku MS očakávať až o týždeň.

"Pán Birkefeld ma opätovne prosil o trpezlivosť, lebo IHF ešte stále neukončila rokovania s Talianmi, ktorí majú s organizáciou problémy," uviedol prezident SZH a pokračoval: "V najbližšom čase sa budem kontaktovať aj s prezidentom IHF Egypťanom Hassanom Mustafom Mussom, ktorý je však momentálne na pracovnej ceste niekde v Oceánii."

SZH má už v pondelok na mimoriadnom zasadnutí správnej rady zaujať stanovisko k prípadnej ponuke na organizáciu MS v takomto pokročilom termíne. Podľa vyjadrenia Derfényiho sa však usporiadanie šampionátu pozdáva vládnym predstaviteľom. "Rozprával som sa s podpredsedom vlády Ľubomírom Fogašom i s premiérom Mikulášom Dzurindom. Obom sa myšlienka páčila a naznačili, že by sme mohli počítať aj s istými finančnými prostriedkami od štátu," informoval prvý muž slovenskej hádzanej.

Súvisiace články