Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Sype si popol na hlavu a vie, že nespokojný môže byť jedine sám so sebou, lebo chýbajú góly

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Poprad - Nie je bežné, aby si extraligoví hokejisti nasypali popol na hlavu. Neraz radšej volia cestu hľadania všakovakých príčin, len aby

zakamuflovali svoje nedostatky. Matúš Petričko (na snímke vpravo), ktorý prišiel do popradského celku na hosťovanie z Košíc, však po tom, čo sme ho vyzvali, aby zhrnul doterajšie dojmy z účinkovania v drese ŠKP, bez okolkov riekol: "Nespokojný môžem byť iba sám so sebou. Predtým som v HC chodil len sporadicky išiel na ľad, pod Tatrami však dostávam dosť príležitostí. Avšak prenasleduje ma slabšia koncovka. Strelecky mi to nejde, dal som dosiaľ iba jeden gól v zápase so Spišiakmi a zaknihoval tri asistencie. Pri niektorých šanciach ma prenasledovala smola a potom zmizla aj pohoda, ktorú útočník potrebuje, aby vynikol."

Urastený ofenzívny hokejista pôsobil predtým aj vo formácii, ktorá býva častejšie v akcii, lenže jeho strelecká impotencia ho zosadila v posledných dueloch do štvrtého útoku, v ktorom účinkuje vedno s juniormi. Spočiatku mu tréner Ján Šterbák pripravoval iba pozíciu na to, aby zabral. Šanca na prejavenie sa neskôr prišla, ale... "Myslím si, že celkove to nebolo najhoršie, no predsa len zásahov malo byť na mojom konte viac. Nič na tom nemení ani skutočnosť, že mám skôr defenzívne povinnosti a v mikrosúbojoch s protihráčmi súperov som dávno mínusku neinkasoval. Práve však nedostatky v efektívnosti ma ťahajú nadol, čo ma štve."

Neraz práve posledná formácia zápasy nedohrá, naposledy proti Košiciam Matúš a jeho parťáci išli dolu najprv v prvej tretine za stavu 0:3. Trojzáprah sa potom vrátil na scénu v poslednej časti, keď domáci prehrávali 0:5. Proti nedávnym spoluhráčom sa mu po prvý raz v tejto sezóne nehralo dobre. "Hostia nás prevýšili, skoro nám nasúkali tri góly a potom sa to už s nami viezlo. Za takého stavu sa ťažko čosi vymýšľa. A či si ma chlapci z Košíc doberali? Našťastie nebol na to čas. Bol som v rovnakej nálade ako oni vtedy, keď Poprad dominoval v Košiciach."

Petričko si uvedomuje, že v dlhodobej súťaží sú výstupy i pády, sínusoida výkonnosti kopíruje náladu človeka. On by sa rád dostal v hierarchii útočníkov vyššie, ale sleduje hlavne to, aby sa policajtom v súťaži viac darilo. "Ide nám aj o prémie, veď koniec mesiaca je na dosah a radi by sme si udržali siedmu priečku, hoci vieme, že nemôžeme zakolísať v derby v Liptovskom Mikuláši. Práve hostitelia nás atakujú. Bude to iste dramatický duel." Dosiaľ raz vyhrali Liptáci, raz po predĺžení dominovali Popradčania, jeden duel sa skončil remízou. "Mne sa proti tomuto tímu nehrá zle. Možno aj preto, že sú tam subtílnejší hráči. Treba sa ale vyvarovať nedostatkov, čo sa vyskytli v poslednom vystúpení. Týka sa to okienok v obrane a netreba sa dať toľko vylučovať. Domáci vyrukujú s nasadením, majú aj technických jednotlivcov, takže to bude pre nás ťažké. Chceme však vyhrať, to je jasné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.