Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Sýkora chce len víťaziť

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 23:00

Bude to šláger dnešného kola hokejovej extraligy. V nadstavbovej skupine o 1. až 6. miesto privíta na svojom ľade bratislavský Slovan mužstvo HC

Košice. Pôjde o súboj druhého s prvým, v ktorom môže padnúť definitíva v prípade víťaza dlhodobej časti súťaže. Stretnutie vysiela od 17.15 v priamom prenose Trojka.

KOŠICE. Líder extraligy to má veľmi dobre rozohrané. Štyri kolá pred koncom nadstavby majú oceliari pred Slovanom deväťbodový náskok. A keďže majú lepšie vzájomné zápasy, aj pri rovnosti bodov by boli po nadstavbe pred belasými. Košičanom teda stačí získať tri body a majú istotu, že do play-off vstúpia z prvého miesta.

V tomto ročníku extraligy vyhrali východniari štyri z piatich súbojov s majstrom. Pred dnešným ťahákom kola je útočník Košíc, inak odchovanec bratislavského Slovana Juraj Sýkora optimistom. Netajil to ani v rozhovore.

Juraj, štyri kolá pred koncom nadstavby potrebujete získať ešte tri body a máte v suchu prvé miesto. Viete si predstaviť, že by váš tím prehral štyri zápasy v rade?

"Nie, to si naozaj neviem predstaviť. Také niečo si ani nepripúšťam. Nepripúšťam si ani, že by sme vôbec prehrali. Chceme víťaziť!"

Odľahne vám definitívne už po vystúpení v Bratislave?

"Spravíme všetko pre to, aby sme ten zápas vyhrali. Raz sa nám už v tejto sezóne na Slovane naplno zabodovať podarilo. Chceme ten výkon zopakovať. Mali by sme vychádzať zo zabezpečenej obrany, streliť nejaké góly."

Víťazstvo v šlágri by vám umožnilo dohrať nadstavbovú časť v pokoji. Je to motivácia?

"Je jedno, či by sme to prvé miesto mali, alebo nemali isté, nestálo by to tak, že nemáme o čo hrať. Lebo my chceme vyhrávať až do konca. Užiť si to, nič nepodceniť a ísť za svojím cieľom."

V posledných dvoch zápasoch na ľade súperov ste strelili po štyri góly. Takáto produktivita by na Slovane mohla stačiť?

"V prvom rade musíme dobre brániť. Na Slovane sa bez toho uspieť nedá. Má dosť veľkú kvalitu v útoku, a keď necháte slovanistom priestor, tak to využijú. Na druhej strane máme ofenzívu, ktorá sa vie presadiť, hráčov, ktorí dávajú góly, takže to bude zaujímavý zápas."

Váš útok v posledných dvoch stretnutiach neskóroval. Nechávajú si odchovanci Slovana Gron a Sýkora góly na svojich rodákov?

"Góly sú aj otázkou šťastia. Rudo Huna, Stano Gron ani ja sme ich teraz nedali, ale presadili sa iné útoky. V Košiciach to nie je o jednej päťke, ktorá ťahá. My máme formácie vyrovnané. Teraz zaberali Húževka s Kmiťom a Kopeckým. Predtým Gron s Hunom. Góly dávala aj Faithova formácia s Bartošom a Miklíkom. A práve to je naša výhoda."

V Slovane máte pár kamarátov. Nenaznačili vám, či ešte stále pomýšľajú na prvenstvo po základnej časti?

"Mám tam niekoľko priateľov, Sersena, Bačeka, ale nehovoril som s nikým. No myslím si, že kým je aspoň nejaká nádej, že sa dostanú pred Košice, tak to nezabalia. Nemôžeme sa teda spoliehať na to, že by Slovan nemal motiváciu. Veď dnešný zápas je už aj prípravou na play-off."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.