Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Syčov sa stal napriek nárokom Dynama Kyjev hráčom Olympique Marseille

TASR|9. jan 2003 o 22:29

Paríž 9. januára (TASR) - Ruský futbalový útočník Dmitrij Syčov dostal od ruskej futbalovej federácie a svojho klubu Spartaka Moskva odobrenie hrať ...

Paríž 9. januára (TASR) - Ruský futbalový útočník Dmitrij Syčov dostal od ruskej futbalovej federácie a svojho klubu Spartaka Moskva odobrenie hrať za francúzsky tím Olympique Marseille.

Len 19-ročný ruský futbalista pricestoval do Marseille už minulý týždeň, no jeho prestup nemohol byť oficiálne dotiahnutý, pretože sa ozvali hlasy z Dynama Kyjev, ktoré tvrdili, že s nimi Syčov tiež podpísal kontrakt.

Marseille sa s Dynamom po viacerých diskusiách nakoniec dohodol na ukončení tohto sporu usporiadaním priateľského stretnutia medzi oboma klubmi, ako formu kompenzácie pre kyjevský tím.

"Marseille dostalo list od ruskej federácie, v ktorom stojí, že uvoľňujú Dmitrija Syčova, aby mohol pôsobiť v našom klube," povedal prezident Olympique Christophe Bouchet.

"Bol to posledný dokument, ktorý sme potrebovali, aby sme mohli angažovať tohto dnes už bývalého futbalistu Spartaka Moskva. Odteraz môže Syčov oficiálne hrávať za Marseille," dodal Bouchet.

Súvisiace články