Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Sychravé počasie pripomína Bratislavu, otvorenie za ideálnych podmienok

TASR|Publikované 8. feb 2002 o 12:01

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Príprava slovenských športovcov na XIX. zimné olympijské hry, ktoré slávnostne otvoria v sobotu v Salt Lake City, ...

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Príprava slovenských športovcov na XIX. zimné olympijské hry, ktoré slávnostne otvoria v sobotu v Salt Lake City, prebieha bez problémov podľa plánu. Vo štvrtok slávnostne prestrihol pásku na Slovenskom dome starosta olympijského mesta Ross "Rocky" Anderson, jednotlivé výpravy však absolvovali svoje tréningové dávky i regeneráciu.

"Zatiaľ športovci nehlásili žiadne výhrady. Ubytovaní sme v nových vysokoškolských internátoch, úrovňou niečo medzi internátmi a hotelom. Strava je tu medzinárodná, mierne orientovaná na tradičné domáce pokrmy ako stejky, či hamburgery. Je to však v pohode, k dispozícii je množstvo zeleniny, či čerstvého ovocia," informoval zástupca vedúceho výprava Jozef Liba a pokračoval: "Vlhké, sychravé počasie trocha pripomína Bratislavu, predpovede však hlásia zmenu, ktorá by mala v sobotu priniesť sneh. Na večer by sa však malo vyjasniť a slávnostné otvorenie olympiády by malo prebiehať za takmer ideálnych podmienok."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.