Súper skrečoval. Djokovič postúpil do semifinále US Open

Novak Djokovič.
Novak Djokovič. (Autor: SITA/AP)
TASR|6. sep 2016 o 23:31

Medzi najlepšiu štvorku sa dostal aj Francúz Gael Monfils.

NEW YORK. Francúzsky tenista Gael Monfils sa stal prvým semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

V utorňajšom štvrťfinále si ako nasadená desiatka poradil s krajanom Lucasom Pouilleom suverénne v troch setoch 6:4, 6:3 a 6:3.

V boji o finále sa stretne so svetovou jednotkou Srbom Novakom Djokovičom.

Srbský obhajca titulu viedol po dvoch setoch nad Jo-Wilfriedom Tsongom 6:3, 6:2, pred začiatkom tretieho Francúz vzdal pre zranenie ľavého kolena.

Monfils v zápase ani raz nestratil svoje podanie a premiérovo v kariére sa v New Yorku dostal medzi elitné kvarteto.

Naposledy bol v grandslamovom semifinále v roku 2008 na Roland Garros.

O osude prvého setu rozhodol jeho brejk v siedmej hre, v druhom zobral súperovi a osemfinálovému premožiteľovi Rafaela Nadala servis až dvakrát.

V druhom dejstve museli pre dážď zatiahnuť strechu na centrálnom dvorci. Monfils dominoval aj v treťom sete a bez problémov dotiahol duel do úspešného konca.

Djokovič postúpil do semifinále na US Open už jubilejný desiatykrát za sebou.

Najvyššie nasadený hráč tento rok v New Yorku zatiaľ úspešne šetrí sily, v predošlých kolách mu zápasy skrečovali Jiří Veselý aj Michail Južnyj.

Jo-Wilfried Tsonga odstúpil pre zranenie kolena.
Jo-Wilfried Tsonga odstúpil pre zranenie kolena. (Autor: SITA/AP)

"Som rád, že som jeden zápas od finále. Ako turnaj plynie, cítim sa stále lepšie. Samozrejme, tento grandslamový turnaj je pre mňa unikátny, dosiaľ nikdy som nezažil, že by mi na ceste do semifinále až traja súperi skrečovali. Želám Jo-ovi skoré uzdravenie," povedal Djokovič.

Tsonga prezradil, že bolesť v kolene začal pociťovať v utorok a stále sa stupňovala.

"Hneď som vedel, že je to môj koniec. Je ťažké hrať proti jednému z najlepších hráčov na svete. Aj keby ma netrápilo koleno, ťažko by som zvrátil zápas po dvoch prehratých setoch," priznal deviaty hráč "pavúka".

Dvojhra - štvrťfinále:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-9) 6:3, 6:2 a 15:0 - skreč, Tsonga odstúpil pre zranenie kolena

Gael Monfils (10-Fr.) - Lucas Pouille (24-Fr.) 6:4, 6:3, 6:3