Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Svitské tornádo úradovalo po obrátke

Sportnet|Publikované 25. aug 2008 o 22:00

D. Klčovo - Kežmarok 2:0 (2:0)Kežmarčania sa predstavili na horúcej zemplínskej pôde napriek prehre v dobrom svetle, no ako ukázal priebeh duelu, o

D. Klčovo - Kežmarok 2:0 (2:0)

Kežmarčania sa predstavili na horúcej zemplínskej pôde napriek prehre v dobrom svetle, no ako ukázal priebeh duelu, o osude zápasu rozhodli herné skúsenosti hráčov domáceho mužstva a krátkodobý herný výpadok v prvom polčase. Po opatrnom začiatku sa hra postupne zrýchlila, pričom oba tímy nepríjemne ohrozili oboch brankárov. V 13. minúte sa po krížnom prieniku Bednára ocitol pred gólmanom domácich M. Novák, no v rozhodujúcej chvíli zlyhal. Hostia onedlho odpovedali po náznakoch šancí Ďurovčina, ktoré však Tokarčíkovi vážnejšie problémy nenarobili. Na prelome prvého polčasu však hostia dostali ľadovú sprchu, keď v rozpätí dvoch minút kruto doplatili na hrubé individuálne chyby v defenzíve, ktoré domáci gólmi Dzurovčina zužitkovali a ako sa neskôr ukázalo, rozhodli aj o osude celého zápasu. Po týchto zlomových momentoch tempo hry v ďalších minútach čiastočne upadlo a domáci si svoje vedenie bezpečne kontrolovali. Po zmene strán sa Podtatranci snažili aspoň o kontaktný gól, no Zemplínčania pozornou celoplošnou hrou marili akúkoľvek ich snahu o založenie nebezpečného protiútoku. Naopak, domáci neraz pohrozili po bleskurýchlych protiútokoch Bujka, Homoľu, a Košudu, ktoré však ostali nevyužité aj vďaka pozorne chytajúcemu gólmanovi Tokarčíkovi. V závere už domáci herne dominovali a skvelými kombinačnými akciami svojho súpera dokonale herne preverili v nedostatkoch a medzerách v jeho hre.

Góly: 21. a 23. Dzurovčin. Pred 350 divákmi rozhodoval Stretavský, ŽK: Kaliaš, Bujko - Gáborčík, Precák, Semivan. KEŽMAROK: Tokarčík - Andráš (65. R. Novák), Vida, Šupala, Kubičko - Šavel, M. Novák, Precák, Gáborčík (70. Semivan) - Bednár, Bednarčík.

(mdc)

Ľubica - Stakčín 2:1 (1:1)

Od začiatku to bolo vyrovnané stretnutie, ktorého dej sa odvíjal prevažne v strede ihriska. V úvodnej polhodine bolo na hracej ploche minimum vzruchu a šancí bolo ako šafranu. V 20. minúte sa zranil domáci brankár Dziak, ktorého miesto zaujal hráč z poľa Krempaský. Až v 28. minúte sa po centri jedného z hosťujúcich hráčov do pokutového územia Ľubice lopta nešťastne odrazila od Sklenára a skončila za chrbtom domáceho brankára - 0:1. O dve minúty chcel vyrovnať Kalafut, ale jeho strela letela tesne vedľa. Podtatranci sa snažili čo najrýchlejšie streliť gól, ale to sa im podarilo až v samom závere prvého polčasu. V 43. minúte sa rútil M. Sova sám na brankára súpera, hosťujúci Maliňák ho zastavil v šestnástke iba za cenu faulu, za čo videl žltú kartu. Následný pokutový kop potom M. Kaprál bezpečne premenil. Hostia cítili šancu a aj po obrátke smerovali za víťazstvom. Vypracovali si sériu rohových kopov, ale ani jeden z nich nepretavili na gól. Po hodine hry mali tutovku hostitelia, ale K. Zavacký neuspel. Domáci sa spoliehali na nebezpečné brejky a po vyšachovaní obrany súpera v 77. minúte L. Kaprál strhol vedenie na ich stranu. Hostia znervózneli, čo vyústilo v 88. minúte do inzultácie hlavného rozhodcu zo strany jedného z ich hráčov. Stretnutie tak bolo predčasne ukončené a dohru bude mať za zeleným stolom.

Góly: 43. M. Kaprál (z 11 m), 77. L. Kaprál - 28. Sklenár (vlastný). Pred 250 divákmi rozhodoval Šivec, ŽK: V. Zavacký, K. Zavacký, Sklenár - Fedor, Maliňák, ČK: Sklenár - Halčák. ĽUBICA: Dziak (20. V. Zavacký) - Oravec, Sklenár, J. Sova, Vojtánek - K. Zavacký, Kalafut, L. Kaprál, Krempaský - M. Kaprál, M. Sova (80. Hlavatý).

(riso)

Fintice - Svit 1:5 (1:1)

Na kvalitnom ihrisku a v slušnom prostredí sa domáci ujali vedenia už v 4. minúte, keď po zaváhaní hosťujúcej obrany sa krásnou strelou do šibenice predviedol Andraščík. Po vyrovnanej úvodnej štvrťhodine prebral Svit postupne iniciatívu na svoje kopačky. Výsledkom toho bolo vyrovnanie v 26. minúte, keď po centri Pekarčíka Jambor dorazil loptu do siete. Od 38. minúty museli hrať hostia oslabení o vylúčeného Handzuša, ktorý po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy. Záver prvého polčasu bol potom veľmi nervózny. Po zmene strán mali domáci početnú výhodu, ale naopak, Svit dobre kombinoval a začal sa dostávať do šancí. Pekné akcie vytvárali predovšetkým Jambor, Krišanda a Pekarčík. Už v 49. minúte dostal Pekarčík Svit do vedenia, keď doklepol loptu za chrbát domáceho gólmana. Potom mohol zvýšiť vedenie Podtatrancov striedajúci Diabelko, ale neuspel. Fintice sa do ojedinelej šance dostali v 75. minúte, ale tiež nepochodili. Desať minút pred koncom pridal Jambor tretí gól a prakticky rozhodol. Záver už patril hosťom, ktorí Pekarčíkom poistili svoje víťazstvo a v poslednej minúte ho ešte prikrášlili Jarkulišovou hlavičkou.

Góly: 4. Andraščík - 26. a 80. Jambor, 49. a 82. Pekarčík, 90. Jarkuliš. Pred 100 divákmi rozhodoval Bajo, ŽK: Handzuš 2, Jambor, ČK: Handzuš (obaja Svit). SVIT: Marušák - Vitko, Jarkuliš, Jina, Budzák - Marton (82. Turcsanyi), Jambor, Krišanda, Pekarčík (89. Kostolník) - Handzuš, Hudač (70. Diabelko).