Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Svitek: Zlou bilanciou Komárna som prekvapený

Sportnet|Publikované 25. okt 2006 o 00:00

Košice Basketbalisti Slávie TU Košice sa nadýchli ku vskutku famóznemu vstupu do extraligy. Ešte stále neokúsili v tomto ročníku trpkosť prehry, a

to máme za sebou už sedem kôl. Dnes sa túto lichotivú bilanciu pokúsia predĺžiť na pôde Komárna.

Naposledy potešili technici svojich priaznivcov v sobotu doma proti bratislavskému Interu, ktorý zdolali 78:72. Duel sledovala dvojtisícová návšteva, ktorá je logickým vyústením vynikajúceho vstupu Slávie TU do sezóny. "Zápas sme rozohrali dobre, lenže z nepochopiteľných dôvodov sme trošku poľavili. Súper sa chytil, jeho striedajúci hráči priniesli oživenie. Myslím si, že Inter má na našu ligu celkom kvalitné mužstvo. My sme hrali prakticky bez dvoch hráčov základnej zostavy, Nuber bol zranený a Bojovič sa trápil s chorobou. Síce sporadicky nastúpil, aby nám trošku pomohol, ale nemohol byť k dispozícii plnohodnotne. Samozrejme, každý takýto výpadok sa ukáže, i keď aj Interu chýbal Roman Ivan. Dôležité bolo, že na konci sme mali viac síl, sebavedomia aj rutiny. Pomohlo i to, že sme hrali na domácej palubovke, rozhodli skrátka drobné veci. Myslím si, však, že sme vyhrali zaslúžene, i keď to bol tesný zápas. Niet sa čo čudovať, hral predsa prvý s druhým a bolo to aj vidieť. I pre diváka to mohol byť zaujímavý duel," vrátil sa k poslednému víťazstvu kapitán Slávie TU Štefan Svitek.

Stretnutie sa rozhodovalo v koncovke a tú Košičania zvládli. Nie prvý raz, v samotnom závere rozhodli už aj v predchádzajúcich stretnutiach, napríklad v Nitre, či Handlovej. Svedčí to o značnom sebavedomí mužstva, keď dokáže zvládať náročné koncovky, v ktorých sa rozhoduje o víťazovi. "Áno, sebavedomie máme, družstvo si verí do poslednej chvíle. Prejavuje sa i to, že hráči sú vyzretejší, predsa len, hrajú extraligu už niekoľko rokov. Navyše, v takmer rovnakom zložení, takže sa už aj lepšie poznáme, jeden druhému verí a môže sa na spoluhráča spoľahnúť. Vieme, komu v rozhodujúcich chvíľach dať loptu a darí sa nám v dôležitých momentoch aj skvalitniť obranu, čím súpera zlomíme."

Technici sa pred sezónou výrazne posilnili, ale možno ani sami nerátali, že v prvých siedmych kolách nenájdu premožiteľa. Myslí si najskúsenejší hráč technikov, že séria bez prehry sa dá v našej extralige ťahať ešte dlho? "Ťažko povedať. Teraz ideme do Komárna, ktoré ešte nezvíťazilo, i keď má pokope celkom kvalitný káder. Určite aj tam pôjdeme vyhrať, ale či sa to podarí, ukáže až zápas," mieni Š. Svitek. Podľa neho netreba pozerať na diametrálne odlišnú bilanciu oboch súperov, ktorá by mohla narušiť koncentráciu. Kým Košice totižt majú bilanciu 7 víťazstiev 0 prehier, Komárno má presne opačnú 0-7 a stále čaká na prvý úspešný výsledok. "Podceňovať ich, to by bola hlúposť. Ja osobne som ich zlou bilanciou dosť prekvapený, pretože ich káder tomu nezodpovedá. Uvidíme teda, čo nás bude čakať," dodala hrajúca legenda košického basketbalu.

V Košiciach dnes trikrát ženská extraliga!

Košice Trojnásobnú možnosť vybrať sa na zápas basketbalovej extraligy žien dnes majú košickí fanúšikovia tohto športu. Basketbalový deň sa začína o 16. hodine v hale SOU železničného na Palackého ulici, kde domáca Cassovia privíta vicemajstra z Ružomberka. O 18. hodine v Infiniti aréne K Cero V.O.D.S. hostí východoslovenského suseda z Popradu. Bohatý program uzavrie od 19. hodiny v hale na Bernolákovej ulici súboj Viktorie PČSP s nováčikom z Levíc.(špa)

Súvisiace články