Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Sviťania zabojovali aj za Jeffersona

Radosť po zápase. Hráči Svitu ďakujú svojim fanúšikom. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 19. mar 2012 o 00:00

Jediné víťazstvo delí basketbalistov Iskry Svit od postupu do semifinále. V treťom súboji série si doma palubovke poradili s Handlovou presvedčivo 105:82.

Jediné víťazstvo delí basketbalistov Iskry Svit od postupu do semifinále. V treťom súboji štvrťfinálovej série play-off si na domácej palubovke poradili s Handlovou presvedčivo 105:82.

SVIT. Podtatranci začali veľmi koncentrovane a od úvodu išli nekompromisne za svojím cieľom. Svojho súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a napokon mu uštedrili stovku, ktorá vo vyraďovacích bojoch nebýva vôbec pravidlom.

„Domáci nás prevýšili všetkým. Boli atletickejší, mali chuť vyhrať tento zápas, dali do toho všetko. Mimoriadne sa im darilo strelecky, my sme bránili veľmi slabo. Robili sme chyby, odchádzala nám koncentrácia, strácala sa agresivita i chuť pokračovať v stretnutí tak, ako bolo dohodnuté. Výsledok na tabuli je jasný,“ konštatoval tréner MBK Handlová Tibor Jány.

Jeho mužstvo prehráva v sérii 1:2 na zápasy a v stredu v Handlovej bude čeliť postupovému mečbalu súpera.

„V ďalšom zápase sa musí zmeniť myslenie našich hráčov, aby pochopili, že s týmto súperom to nie je vôbec jednoduché. Musíme podať neporovnateľne lepší výkon, aby sme sériu ešte predĺžili,“ zdôraznil T. Jány.

Fulgosi: Máme lepšie mužstvo

Oveľa spokojnejší mohol byť kouč Svitu Ivan Fulgosi. Jeho zverenci aj pred domácim publikom nadviazali na výborný výkon z ostatného súboja v Handlovej.

„Takto nejako sme si to predstavovali už v prvom domácom zápase, v ktorom nám to však nevyšlo. Vtedy sme si vytvorili zbytočný tlak. Máme lepšie mužstvo, ako má Handlová. Keď bránime tak, ako sa má, nemáme problém. Súper je silný iba v streľbe za tri body a to na víťazstvo v play-off nemôže stačiť. Ideme ďalej, čaká nás ešte vyhrať tretí zápas,“ uviedol I. Fulgosi.

Domácim v druhom polčase chýbal pivot Johndre Jefferson, ktorý po druhej nešportovej chybe musel odísť predčasne pod sprchu.

„Nemáme problém, keď nám vypadne jeden - dvaja hráči. Séria sa ale ešte neskončila. Vyhrá ju ten, kto bude mať na svojom konte tri víťazstvá,“ dodal na záver I. Fulgosi.

Súvisiace články