Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sviťania sa dnes predstavia na palubovke majstra

Sportnet|Publikované 8. nov 2005 o 23:00

Svit - Dnes pokračuje najvyššia súťaž basketbalistov stretnutiami 7. kola. Družstvo Chemosvitu Svit sa predstaví na palubovke minuloročného majstra,

Casta SPU Nitry. V tabuľke sú na tom momentálne lepšie Podtatranci, ktorí prehrali doposiaľ len raz a sú na druhom mieste. Nitre patrí s tromi výhrami a troma prehrami piata priečka.

Sviťania v uplynulom kole vyhrali v šlágri kola na domácej palubovke nad Spišskou Novou Vsou o desať bodov (67:57). Čím prekvapili v tomto súboji domáci Spišiakov?

Dalo sa očakávať, že na najlepšieho strelca ligy Hovaňáka si dajú domáci pozor, takže týmto nás neprekvapili. Dávali si však veľký pozor na všetkých hráčov a hrali agresívne. Aj my sa snažíme o podobný spôsob hry, ale Svit bol teraz v tomto lepší, pripomenul tréner Spišiakov Milan Černický (na snímke vpravo). Súčasný hrací systém zápasov sobota - streda - sobota čaká na mužstvá aj tento týždeň (v minulom týždni sa hrali v stredu stretnutia Slovenského pohára, pozn., redakcie). Podľa domáceho trénera Miloša Pažického by to však nemal byť, čo sa týka kondičnej stránky pre jeho zverencov žiaden problém.

Myslím si, že sme v príprave odrobili dobrú robotu a chlapci sú veľmi dobre pripravení kondične. Nemal by byť pre nich problém zase naskočiť na hrací systém streda - sobota a nemalo by nám to robiť nejaké problémy, ozrejmil M. Pažický.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.