Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sviťania odštartovali sezónu víťazne, ale nie príliš presvedčivo

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Svit Najvyššia slovenská mužstvá basketbalová súťaž má za sebou úvodné dve kolá, po ktorých je bez prehry už iba trojica najlepších tímov z

uplynulej sezóny (Lučenec, Pezinok, Svit). Podtatranci sa po víťazstve v Žiline predstavili v stredu na domácej palubovke proti Leviciam, s ktorými odohrali nečakane dramatický zápas. Po vyrovnanej prvej desaťminútovke (21:22) sa v druhej štvrtine rozohrali a svojmu súperovi ušli na dvadsať bodov (54:34). Tretiu časť však neuveriteľne prehrali 6:29!, a tak o víťazstvo museli bojovať až do samotného záveru. "Toto trápenie sme si spôsobili sami. Začali sme dosť nekoncentrovane so zlým doskokom, bránením i nevýraznou streľbou. V prvej desaťminútovke sme mali zakončenie spod koša iba päťdesiatpercentné, a tak to bolo v úvodnej štvrtine úplne vyrovnané," rozhovoril sa tréner finalistu uplynulých dvoch ročníkov Miloš Pažický. V ďalšom priebehu duelu podali jeho zverenci veľmi nevyrovnaný výkon, najmä druhá a tretia časť hry boli diametrálne odlišné. "V druhej štvrtine sa chytili naši mladí hráči, najmä Holúbek a Sedmák. Hra sa zrýchlila, začala sa nám dariť streľba a vďaka dobrému doskoku pod oboma košmi, sme po polčase viedli o dvadsať bodov. Po prestávke sa však začal odvíjať úplne opačný scenár. Začali sme hrať zle, súper pritvrdil a nám sa úplne prestalo dariť. Po prestriedaní sa nechytili ani naši skúsení hráči a naďalej sme kopili chyby v obrane i v útoku. Našťastie sme sa chytili v záverečnej štvrtine, v ktorej sa chlapci vzchopili a vypracovali si rozhodujúci náskok, ktorý súper záverečnou trojkou už iba skorigoval na konečných päť bodov," objasnil kormidelník Sviťanov, ktorí sa počas uplynulého víkendu predstavili na turnaji v Belehrade. "Na turnaji v Juhoslávii sme odohrali tri zápasy proti vyspelým európskym mužstvám, v ktorých sa naplno prejavili nedostatky slovenského basketbalu. V Belehrade je 30 basketbalových klubov, v ktorých je široká hráčska základňa. Všetci hráči majú vynikajúce parametre a ich koncentrácia na každé stretnutie je fantastická. Verím, že cenné skúsenosti zúročia naši hráči v ligovej súťaži," konštatoval lodivod chemikov, ktorí sa zajtra predstavia na bratislavských Pasienkoch proti Interu, ktorý na prvé tohtosezónne víťazstvo stále čaká. "Inter určite nie je taký slabý, ako by sa mohlo zdať. Je to mladé ambiciózne družstvo, ktoré nesmieme podceniť, a preto bude veľmi dôležité, aby sme od začiatku šliapali naplno. Všetko sa bude odvíjať od našej obrany, dúfam, že chlapci v nej budú hrať od začiatku maximálne zodpovedne," doplnil M. Pažický, ktorému bude v hlavnom meste s najväčšou pravdepodobnosťou chýbať iba chorý Krajčo.

Káder Chemosvit Svit: Michal CABAN, Peter FAPŠO, Pavol HOLEC, Peter JANKOVIČ, Tibor KMETONI, Jozef KRAJČO, Marcel MADAJ, Miloš PAŽICKÝ, Martin VEBER, Jozef ZÁBAVNÍK, Eduard ZNANEC. Hosťujúci hráči: Peter HOLÚBEK, Peter SEDMÁK, Ladislav ŽUDEL.