Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sviťania mikulášsku stovku Levičanom neuštedrili

Sportnet|Publikované 7. dec 2003 o 23:00

Svit Domáci nastúpili proti Leviciam s výrazne pozmenenou základnou päťkou, ale napriek tomu po troch minútach viedli o osem bodov (10:2). Potom sa

však veľmi rýchlo uspokojili, hosťom ponechali dostatok času a priestoru na manévrovanie s loptou i presné zakončenie a úvodnú desaťminútovku prekvapujúco prehrali (24:26). Do druhej štvrtiny však už nastúpili oveľa koncentrovanejšie, výrazne pridali v obrane a po troch rýchlych trojkách v slede išli opäť do vedenia. Darilo sa najmä Zabavníkovi, ktorý zaznamenal štyri trojky a s dvadsiatimi bodmi bol najlepším strelcom domáceho kolektívu. Tretia štvrtina sa niesla v duchu druhej polovici prvého polčasu a Podtatranci bez väčších problémov natiahli svoj náskok až na rozdiel dvadsiatich piatich bodov (72:47). V záverečnej desaťminútovke sa na palubovku dostali všetci hráči z lavičky Chemosvitu, ale častokrát faulovali, čo hostia využili na zníženie náskoku. K prvej stovke v tejto sezóne mali Sviťania síce dosť blízko, ale mikulášsky darček v podobe trojciferného víťazstva svojmu súperovi nakoniec neuštedrili.

CHEMOSVIT: Zabavník (4 trojky) 20, Znanec 15, Čeman (2) 13, Nedeliak 10, Holúbek (1) a Pažický (1) po 9, Kmetoni 8, Stojanovič 7, Jankovič (1) 4, Krajčo 1. LEVICE: Lutovský (4) 20, Krkoš 15, Michálik (2) 14, Sýkora a Demečko po 7, Činčura 6, Klár a Červenka po 2, Klein 1. TH: 20/13 31/22, fauly: 27 19, trojky: 9 6, rozhodovali: L. Janáč, Bohucký, 300 divákov, štvrtiny: 24:26, 25:10, 23:11, 24:27.

Miloš Pažický (tréner Svitu): "Očakával som, že už v prvom polčase to bude jasnejšie, ale až v druhej polovici prvého polčasu sme začali poriadne a agresívne brániť, takže až vtedy sa ukázal skutočný pomer síl na ihrisku. V druhom polčase partia starších hráčov zabrala veľmi dobre a natiahla náskok až na tridsať bodov. Škoda len toho, že mladí chlapci, ktorí v závere mali ešte rozšíriť výsledok, ho, naopak, znížili.

Pavol Sooš (tréner Levíc): "Stretnutie celkovo nenaplnilo moje očakávania, lebo iba v prvej štvrtine sme hrali to, čo som čakal. Začali sme dobre v útoku a relatívne dobre v obrane. V druhej štvrtine sme trošku začali váhať so streľbou a so zakončením a sa nám to nevyplatilo, lebo domáci veľmi tvrdo trestali každú našu chybu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.