Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Svit začína pohárovú púť v Handlovej

Sportnet|Publikované 27. nov 2007 o 23:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skDnes sa hrajú tri zápasy štvrťfinále Slovenského pohára (SP) v basketbale mužov. V jednom zo stretnutí na

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Dnes sa hrajú tri zápasy štvrťfinále Slovenského pohára (SP) v basketbale mužov. V jednom zo stretnutí na seba narazí domáca Handlová a Svit. Odvetné duely sú na programe na budúcu stredu na palubovkách dnes hosťujúcich tímov.

SVIT. Podtatranci sa v sobotu predstavili v domácom extraligovom stretnutí proti Košiciam, ktoré zdolali o 18 bodov (64:46). V obrannej činnosti síce nesklamali, ale v útoku určite zaostali za očakávaním.

Účinná taktika súpera

"Musím povedať, že to nebolo nijako mimoriadne basketbalové. Súper prišiel bez Dejana Stojanoviča a možno že aj to spôsobilo, že sme nehrali s takým nasadením a s takou vôľou, ako by bolo potrebné. Jeho sila pre družstvo Košíc určite znamená veľa a aj naša koncentrácia by bola úplne iná. Znova sme nezačali dobre a trvalo dlho, kým sme dali nejaké body. Hľadali sme strašne dlho zostavu, ktorá bola schopná začať produkovať rýchlejší basketbal a vybudovať si pozíciu na to, aby sme sa mohli v druhom polčase odraziť. Škoda, že strelecky sme hrali dosť slabo, ale súperova taktika na dlhý útok nám neumožňovala mať veľa útokov. Preto je to skóre takéto nízke a môže ma tešiť len to, že sme nedostali ani 50 bodov a obrana bola omnoho kvalitnejšia ako útok," analyzoval tréner Svitu Tibor Jány.

Pohár ako bežný zápas

Pred súbojom s Košicami sa domáci kouč dnešným pohárovým zápasom ešte mimoriadne nezaoberal. "Bude to štandardný mikrocyklus, akoby sme hrali stretnutie extraligy. Určite nás nečaká žiaden ľahší zápas alebo súboj tréningového charakteru. Pripravovať sa na neho budeme tak, ako na bežné extraligové stretnutie," naznačil T. Jány. Sviťania chcú byť úspešní aj v pohári, čo potvrdil krídelník Braňo Laco. "V lige sa nám podarilo v Handlovej vyhrať, vieme, kde sú jej silné a slabšie stránky. Treba urobiť všetko preto, aby sme si vytvorili dobrú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou," uviedol B. Laco.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.