Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Svit si vynútil rozhodujúci súboj

Rozhodne sa v Nitre. Berkis nastrieľal 26 bodov a pridal 10 doskokov. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 18. apr 2012 o 22:00

Hráči Iskry Svit vyhrali v druhom zápase play-off extraligy basketbalistov o tretie miesto nad Nitrou 93:74.

Hráči Iskry Svit vyhrali v druhom zápase play-off extraligy basketbalistov o tretie miesto nad Nitrou 93:74 a vynútili si tak rozhodujúci tretí duel, ktorý sa odohrá zajtra pod Zoborom.

SVIT. Domáci si od začiatku vypracovali mierny náskok a počas celých 40 minút nedovolili súperovi ani raz priblížiť sa im na dostrel. O držiteľovi bronzových medailí sa tak rozhodne zajtra v Nitre.

“Jednoznačná kvalita bola na strane domácich, od rozohrávača Čosiča, počnúc strelcami Berkisom, Hendersonom a ďalšími. Svit dominoval počas celého zápasu. Boli fázy, keď sme sa priblížili na jednociferný bodový rozdiel, ale vzápätí nám súper znovu odskočil. V závere sa už duel iba dohrával v réžii domáceho mužstva. Rozhodne sa v Nitre. Domáca výhoda v rozhodujúcich zápasoch neexistuje. V tejto sérii o bronz ide hlavne o to, ktorí hráči cítia väčšiu motiváciu získať bronzovú medailu. Všetko ostatné je tak trochu v úzadí. V neposlednom rade bude dôležitým faktorom aj to, ako sa hráčom, ktorí majú v sezóne veľkú minutáž, podarí zregenerovať, aby v sebe našli ešte nejaké zvyšky síl. Čaká nás totiž posledných 40 minút v sezóne,“ konštatoval tréner Nitranov Ľubomír Urban.

Berkis: Diváci boli úžasní

„Medvede“ zo Svitu sa s domácimi priaznivcami rozlúčili tak, ako sa patrí.

„Ešte nie je koniec. Poučili sme sa z chýb z predchádzajúcich zápasov, nielen s Nitrou, ale aj s Komárnom. Znovu sme stretnutie dobre začali, tak ako v predošlých súbojoch. Od začiatku sme hrali koncentrovane. Zvlášť sme sa ale sústredili hlavne na záverečných päť minút, čo sa nám podarilo, a preto sme napokon vyhrali takmer o 20 bodov,“ povedal nám lotyšský krídelník v drese Svitu Martins Berkis, ktorý zaznamenal 26 bodov a 10 doskokov.

„Našou motiváciou je získať bronzovú medailu. Nepozeráme sa na to, kde hráme, chceme vyhrať. Vieme, že nás v Nitre nečaká nič jednoduché, ale túžime po medaile. Aj pre našich fantastických divákov, ktorí boli počas celého play-off úžasní. Veľmi nám pomohli,“ zdôraznil M. Berkis.

Chorvátsky tréner Svitu Ivan Fulgosi je presvedčený o tom, že jeho zverenci dajú do posledného zápasu v tejto sezóne všetko.

„Hoci nehráme vo finále, po ktorom sme túžili, aj tretie miesto má svoju hodnotu. Škoda prehry v prvom zápase u súpera o dva body, no nevadí, séria je vyrovnaná a rozhodne sa v Nitre. S Nitrou sú to počas celej sezóny vyrovnané zápasy. V poslednom súboji sezóny chceme odohrať pekný basketbal a uvidíme, na čo to bude stačiť. Radi by sme sa takto poďakovali svojim fanúšikom, ktorí boli počas celej sezóny vynikajúci,“ uviedol I. Fulgosi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.