Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Svit sa rozlúčil s Kováčikom, vrátil sa Sedmák

Sportnet|Publikované 10. nov 2006 o 00:00

Svit - Po Jurajovi Sujovi je Maroš Kováčik druhým hráčom, s ktorým vedenie basketbalového klubu Chemosvit Svit predčasne ukončilo spoluprácu.

Potvrdil nám to prezident BK Michal Dida. Naopak, pod Tatry sa vrátil odchovanec svitského basketbalu Peter Sedmák (na snímke v tmavom), ktorý po uplynulej sezóne odišiel do klubu českej najvyššej súťaže, Mlékárny Kunín.

"Od začiatku sezóny sme hľadali hráča na pozícii päť a nedarilo sa nám nájsť vhodný typ. Naskytla sa nám takáto príležitosť získať späť do materského klubu Sedmáka a tak sme ju využili. Po dohovore s Kunínom a s ním sme sa dohodli, že u nás bude pôsobiť do konca tejto sezóny. Ja osobne som rád, že po Maťovi Míčkovi je to opäť hráč zo Svitu, lebo vsádzam práve na našich odchovancov. To je naša filozofia a stratégia vo Svite," uviedol M. Dida. P. Sedmák, ktorý má v českom Kuníne platnú zmluvu na dve sezóny, odohral v drese "chemikov" už stredajší pohárový zápas proti Legatu Svit a podľa slov prezidenta BK Chemosvit s určitosťou nastúpi aj v zajtrajšom extraligovom stretnutí v Komárne.

Zdá sa, že v klube s bohatou a úspešnou históriou po nepresvedčivých výsledkoch z úvodu sezóny nemienia čakať so založenými rukami a po Sujovi káder nedávno opustil i druhý odchovanec lučeneckého basketbalu Kováčik. "Pri dohode, ktorú sme s týmto hráčom pred sezónou podpisovali, boli väčšie očakávania za honorár, ktorý dostával. Ako hráč nesplnil naše očakávania a preto sme sa s ním predčasne rozlúčili. V príprave sme odohrali dvanásť zápasov a aj v prvej štvrtine súťaže bolo dosť času na to, aby sa všetci hráči prejavili," ozrejmil prezident, ktorý nepotvrdil, no ani nevyvrátil, že to bola posledná zmena v kádri v tejto sezóne. "Pred nami je vysoký cieľ a budeme robiť všetko preto, aby sme išli vyššie. Súhlasím však s tým, že družstvo by sa už malo stabilizovať. Nič ale nie je vylúčené," zdôraznil M. Dida.

Staronová tvár v drese "chemikov" Peter Sedmák bol s 20 bodmi v stretnutí proti Legatu najlepším strelcom Chemosvitu. "Už keď som bol v Čechách, som si na internete všimol, že Chemosvit bude hrať v prvom kole SP s Legatom. Vtedy som však ešte ani len netušil, že v tomto zápase budem hrať. Bol to môj prvý zápas po návrate, s chlapcami som absolvoval len dva tréningy, takže som nevedel veľmi dobre signály. Myslím si ale, že to nebolo najhoršie," rozhovoril sa jeden z najtalentovanejších slovenských pivotov súčasnosti, ktorého krátka česká anabáza nedopadla podľa jeho predstáv.

"V prípravných zápasoch som hrával veľa a dosť sa mi darilo. Tréner Janík ma staval do základu a bol zrejme spokojný. Po skončení prípravy sa do klubu vrátil reprezentačný tréner Hummel, ktorý dával viac príležitostí iným hráčom. Ani on sa nevedel vyjadriť, prečo nehrávam, a tak som sa rozhodol odtiaľ odísť," uviedol P. Sedmák, o ktorého služby prejavila enormný záujem aj Spišská Nová Ves. Napokon si však "ťapol" s Chemosvitom. "Najprv ma oslovila Spišská Nová Ves, ale Svitu by musela za mňa zaplatiť dosť veľa peňazí. Keďže mám zmluvu v Kuníne, rozhodol som sa, že to nebudem komplikovať a že sa rád vrátim do Svitu. Funkcionári mi povedali, že budem dostávať dosť príležitostí a tak som neváhal vrátiť sa späť. So Svitom sme sa dohodli do konca sezóny, po nej by som sa mal vrátiť späť do Mlékárny Kunín," dodal P. Sedmák.

Súvisiace články