Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Svit s brilantným Klaričom oskalpoval lídra

Sportnet|Publikované 19. nov 2006 o 23:00

Svit - Druhú prehru v sezóne uštedrili basketbalisti Chemosvitu Svit vedúcemu družstvu tabuľky, Košiciam, ktoré po dobrom výkone zdolali na domácej

palubovke o 11 bodov (81:70).

Hosťujúci tréner Juraj Gacík predpokladal, že vo Svite ich čaká náročný súboj, no od svojich zverencov očakával v stretnutí oveľa viac. "Podali sme slabší výkon v obrane, čoho výsledkom bola táto prehra. Teraz nás už zaujíma najbližší zápas s Nitrou, ktorý musíme zvládnuť," uviedol kouč Košíc, na ktoré sa domáci dobre pripravili a ukázalo sa, že s motiváciou navyše, hrať proti lídrovi tabuľky, sa vyburcovali k veľmi kvalitnému výkonu.

"To nás čaká na každej súperovej palubovke a musíme sa s tým vedieť vyrovnať. Od optimálneho výkonu sme však mali v tomto stretnutí veľmi ďaleko. Ako-tak zahrali pivoti, ale hráči na obvode sklamali," hľadal príčiny neúspechu J. Gacík, ktorého zverenci po vyrovnanom prvom polčase v úvode toho druhého nestačili na rozbehnutých domácich. "Myslím si, že to bolo v nasadení i v koncentrácii. Domáci hrali s veľkým nasadením, s chuťou a vyhrali zaslúžene," športovo uzavrel J. Gacík.

Najlepším hráčom na palubovke bol bezpochyby domáci pivot Dražen Klarič, ktorý bol v útoku na neudržanie od prvej až do poslednej minúty. Po víťaznom zápase mal pochopiteľne dôvod na úsmev. "Boli sme na toto stretnutie dobre motivovaní a chceli sme dokázať, že patríme v tabuľke hore a nie tam, kde sa momentálne nachádzame. Dúfam, že krízu, ktorú sme mali, sme už prekonali. Bol to ťažký zápas a som rád, že sme ho vyhrali," rozhovoril sa D. Klarič, podľa ktorého po príchode Sedmáka sila družstva výrazne vzrástla. "Máme teraz štyroch pivotov, môžeme sa viac striedať a tým pádom si aj viac oddýchnuť," zdôraznil s 30-bodmi najlepší strelec zápasu, ktorému sezóna vo Svite doposiaľ vychádza podľa predstáv.

"Dúfam, že to bude pokračovať od zápasu k zápasu. Najdôležitejšie bude to, akú formu budeme mať na konci sezóny. Bol by som veľmi smutný, keby sa mi osobne darilo len teraz. Dúfajme, že to pred play-off neskončí," zaželal si hráč, ktorý sa strelecky dokázal presadiť zo všetkých pozícií - spod koša, z vymedzeného priestoru i presným zakončením z diaľky. No a v neposlednom rade dokázal vziať v rozhodujúcich okamihoch zodpovednosť na seba. Akoby tým naštartoval i striedajúceho Sedmáka, ktorý sa v záverečnej štvrtine blysol dôležitou trojkou i dvoma skvelými obrannými blokmi pri "donáškach" súpera. "Myslím si, že Sedmák nám môže dosť pomôcť, čo sa ukázalo aj v tomto stretnutí," dodal D. Klarič, ktorý pochválil všetkých svojich spoluhráčov za dodržanie trénerom stanovenej taktiky i bojovný a obetavý výkon.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.