Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Svit prišiel o Petrucelliho, zranil sa

Vážne sa zranil. Petrucelli (vo výskoku) má zrejme po sezóne. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 4. jan 2016 o 00:00

Líder Podtatrancov John Petrucelli si v súboji s Košicami obnovil zranenie už dvakrát operovaného ramena.

Veľmi nešťastne sa začal nový kalendárny rok pre basketbalistov Iskry Svit. Líder Podtatrancov John Petrucelli si v súboji s Košicami obnovil zranenie už dvakrát operovaného ramena a sezóna sa pre neho s najväčšou pravdepodobnosťou skončila.

SVIT. Čo je ešte horšie, vážne ohrozená je i ďalšia kariéra talentovaného amerického rozohrávača, ktorému sa takmer identické zranenie stalo aj pred rokom.

„V prvom polčase sme predvádzali hru, ktorú sme chceli hrať. Kvalitnému súperovi sme dali 50 bodov a hrali sme veľmi dobre. Po zmene strán sme začali zle, šnúrou 0:8. Potom prišiel nešťastný moment, pri ktorom som sa zranil,“ prezradil nám so slzami v očiach John.

Smoliarske zranenie si privodil v snahe zachytiť loptu, keď si pri páde na palubovku nešťastne zaľahol ruku.

„Veľmi ma mrzí, že som tým oslabil naše mužstvo. Žiaľ, je to rameno, ktoré som mal operované už predtým. Hoci to teraz nevyzerá vôbec dobre, verím, že do play-off sa dám do poriadku a že ešte chlapcom pomôžem,“ zaželal si tvorca hry Iskry John Petrucelli.

Svitek: Hráči ukázali charakter

V prvom polčase Svit prevýšil hostí z Košíc a zaslúžene viedol o desať bodov (50:40). Po obrátke sa však karta obrátila a hostia nakoniec vyhrali 84:74.

„Vizitka našej obrany bola v prvom polčase katastrofálna. Súperovi sme v ňom toho dovolili príliš veľa, na zakončenie, aj na hru. Boli sme málo aktívni. V šatni sme si niečo povedali. Od tretej štvrtiny to už bolo iné, takto sa má hrať na súperovom ihrisku. V druhom polčase ukázali hráči charakter, môžem ich za to pochváliť,“ konštatoval tréner KB Košice Štefan Svitek.

Kvalitný výkon podal v hosťujúcom drese bývalý hráč Svitu Saša Jankovič. Sezónu začal v bratislavskom Interi, odkiaľ prestúpil do tímu nováčika SBL.

„V prvom polčase sme to neboli my. Neboli sme kompaktní ako tím, v obrane sme boli mäkkí. Svit to v prvej polovici využíval. Po obrátke sme ukázali charakter, srdce. Tento zápas nám vyhrala naša obrana v druhom polčase. Domácim sme dovolili streliť v ňom iba 24 bodov. V Košiciach sa cítim veľmi dobre, máme tie najvyššie ciele. Bolo by zaujímavé, keby sme sa v play-off stretli práve so Svitom, s mojím bývalým klubom,“ povedal nám chorvátsky pivot Košíc Saša Jankovič.

Súvisiace články