Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Svit prehral doma rozdielom triedy so Spišským Štvrtkom

Sportnet|Publikované 23. okt 2006 o 00:00

Poprad - Prvá trieda Podtatranských futbalových súťaží Pilsberg pokračovala včera stretnutiami 12. kola.I. TRIEDASP. ST. VES - SP. BELÁ 1:1

I. TRIEDA

SP. ST. VES - SP. BELÁ 1:1 (1:0)

V Zamagurí videli diváci veľmi slabé stretnutie, ktorého dej sa odvíjal prevažne medzi šestnástkami. Úvodnej strely na bránku sa dočkali diváci až v 35. minúte a hneď tá Fabiánova skončila v hosťujúcej sieti - 1:0. Hneď na to nastrelili domáci žrď. V druhom polčase hostia po rýchlom protiútoku a následnom rohovom kope hlavičkou Kredatusa vyrovnali. V ďalších minútach mali viac z hry domáci, ktorí mali navrch i kondične, no hostia už remízu ubránili. Nič na tom nezmenila ani 80. minúta, v ktorej nastrelili hostitelia brvno.

Góly: Fabián - Kredatus. Pred 130 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Pisarčík, Boršoš - Klokoč, ČK: Kušion (Sp. Belá).

ŽAKOVCE - HUNCOVCE 3:2 (0:0)

Derby začali domáci naplno hneď od úvodu, no v 10. minúte Semančík v sľubnej príležitosti neuspel. V prvom polčase sa hostia nedostávali do gólových šancí, a naopak, v 26. minúte domáci Novák z desiatich metrov trafil iba priamo do hosťujúceho brankára. Aj po obrátke začali Žakovania náporom a v 51. minúte pohrozili Petrilovou hlavičkou. V 57. minúte udreli hostia, keď Bonk otvoril skóre. Odpoveď hostiteľov však nenechala na seba dlho čakať a Petrila o dve minúty vyrovnal. Od tohto momentu sa začalo hrať pravé derby stretnutie. Domáci síce išli do vedenia E. Mirgom, ale hosťom sa v 84. minúte podarilo po Mezovského priamom kope vyrovnať. O všetkom sa rozhodlo v 89. minúte, keď víťazný gól domáceho Koľa zabezpečil Žakovciam plný bodový zisk.

Góly: Petrila, E. Mirga, Koľ - Bonk, Mezovský. Pred 200 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: J. Novák, M. Novák, Schmal - Repeľ, Tomčák, Sklenár.

STRÁŽE - MLYNČEKY 3:2 (1:2)

Domáci začali náporom a v 18. minúte po faule v pokutovom území otvorili z bieleho bodu skóre. Hosťujúcim kolektívom však tento moment akoby vôbec neotriasol a v rozpätí dvoch minút dokázal dvoma gólmi otočiť skóre vo svoj prospech. Druhý polčas začali lepšie opäť hostitelia a tentoraz to boli oni, komu sa podarilo dvoma zlepenými gólmi zvrátiť výsledok. Až do konca potom mali domáci prevahu a hostia sa väčšinou iba bránili. Víťazstvo Stráží je plne zaslúžené, i keď sa zrodilo po hojdačkovom priebehu a až v druhom polčase.

Góly: Gavalier (z 11 m), Kiška, Hlinka - Vojtašák 2. Pred 80 divákmi rozhodoval Jozef Poracký, ŽK: Česelka (Mlynčeky).

TOPOREC - JÁNOVCE 2:1 (0:0)

V zápase mužstiev z chvosta tabuľky začali domáci náporom a hneď od úvodu sa s chuťou pustili do svojho súpera. Ako prvý sa dostal k slovu Šatek, no jeho strelecký pokus bol nepresný. Po polhodine hry sa osmelili i hostia a Gajdošova strela letela tesne vedľa domácej brány. V 40. minúte ušiel domáci Mitura, ale brankár Jánoviec sa vyznamenal. V závere polčasu mali tutovku hostia, no Knurovský nedokázal rozvlniť sieť. Po zmene strán domáci vystupňovali tempo a zaslúžene išli do vedenia. V 57. minúte pridali Marošom Pompom druhý gól. Hosťom sa paradoxne podarilo skórovať až v čase, keď už hrali bez vylúčeného Mangeru, keď Brunovský stanovil konečný rezultát.

Góly: Šatek, Maroš Pompa - Brunovský. Pred 50 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Kačinský, R. Hangurbadžo - Knurovský, Richvalský, ČK: Mangera (Jánovce).

HÔRKA - BATIZOVCE 1:1 (1:0)

Oba celky začali od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu s nasadením. V úvode mali viac z hry hostia, no do vedenia išli v 10. minúte domáci, keď sa z priameho kopu presne tratil Harendarčík. Od tohto momentu sa na ihrisku až do 30. minúty nič nedialo. Po polhodine hry trafili po rohovom kope baníci hlavou jedného z ich hráčov brvno. V úvode druhého polčasu mohli zvýšiť domáci svoj náskok, ale z malého vápna nemierili presne. Hostia to potrestali, keď po skrumáži sa im podarilo vyrovnať a zabezpečiť si aspoň bod.

Góly: Harendarčík - T. Štrbka. Pred 50 divákmi rozhodoval Maličký, ŽK: Marko, Budzák, Harendarčík - Renner, ČK: Venglik (Hôrka).

LUČIVNÁ - LEVOČA 0:1 (0:1)

V šlágri kola sa hral od začiatku obojstranne opatrný futbal, ktorého dej sa odvíjal prevažne v strede ihriska. Po počiatočnom oťukávaní prevzali po polhodine hry iniciatívu na svoje kopačky hostia. Jakubec sa v 30. minúte iba zastreľoval, ale o tri minúty neskôr Dunčkova strela skončila v domácej sieti - 0:1. V druhom polčase sa domáci snažili aspoň vyrovnať, pridali, ale hostia ich do vyložených gólových príležitostí nepúšťali. V závere sa tlak Lučivnej vystupňoval, ale ani to im už vytúžený gól neprinieslo, a tak sa z plného bodového zisku tešili Levočania, ktorí sa vrátili na prvé miesto tabuľky.

Gól: Dunčko. Pred 120 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Horňák, Garaj - Riš, Olejník, Jakubec 2, ČK: Jakubec (Levoča).

KRAVANY - V. SLAVKOV 2:0 (1:0)

V priemernom a obojstranne veľmi slušnom stretnutí sa domáci ujali vedenia už v 6. minúte. Potom sa na hracej ploche dlho nič zaujímavé nedialo a to platilo až do konca prvého polčasu. Až v 60. minúte zaujala strela domáceho Lešundáka z 20 metrov, ktorá skončila na spojnici žrde a brvna. O tri minúty neskôr mohli pridať domáci druhú gólovú poistku, keď Kobolka z malého vápna hlavičkoval priamo do rúk hosťujúceho brankára. V 67. minúte sa už ale Kravanci dočkali, keď Ruiz strelou z 25 metrov rozvlnil sieť. Domáci potom až do konca kontrolovali priebeh a svojho súpera prakticky k ničomu nepustili.

Góly: Lipták, Ruiz. Pred 80 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Jusko (V. Slavkov).

SVIT - SP. ŠTVRTOK 0:3 (0:3)

Vo Svite sa zrodilo veľké prekvapenie. Hostia prišli s účinnou stratégiou betónovania a vyrážania do rýchlych kontier. Táto taktika im priniesla úspech už v prvom polčase, keď dokázali z troch protiútokov, ktoré mali, zaznamenať tri góly. Domáci sa snažili, ale za stavu 0:1 trafili iba žrď a brankár hostí všetko vychytal. Po obrátke sa hostia ešte viac stiahli na svoju polovicu ihriska a bránili deviatimi hráčmi. Tlak Sviťanov bol obrovský, ale bez gólového efektu. Domáci nedokázali prekonať hosťujúci obranný val, ani ich výborného brankára a nakoniec prehrali rozdielom triedy.

Góly: Neuwirt 2, Jurčo. Pred 150 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Fridman (Svit).