Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Svit posilnil Američan Jackson

Clarence Jackson (v strede). (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 1. mar 2013 o 23:00

Tesne pred koncom prestupového obdobia posilnil káder BK Iskra Svit americký rozohrávač Clarence Jackson.

Tesne pred koncom prestupového obdobia posilnil káder BK Iskra Svit americký rozohrávač Clarence Jackson (23 rokov, 193 cm). Pod Tatry zamieril z Interu Bratislava, kde sa s ním predčasne rozlúčili.

SVIT. Za „žlto-čiernych“ odohral šesť zápasov, pričom strelecky najvydarenejší duel odohral symbolicky proti Iskre (5. januára jej nastrieľal 26 bodov). Po odchode Johna Boyera do Španielska a vážnejšom zranení Seana Smitha sa vedenie Iskry rozhodlo o doplnenie kádra. „Sean Smith mal vážnejšie zranenie. Stále nevieme, či sa mu v tejto sezóne ešte podarí nastúpiť. Zvážili sme všet

ky tieto okolnosti a z tohto dôvodu sme využili možnosť angažovať Jacksona,“ objasnil nám okolnosti Jacksonovho príchodu prezident BK Iskra Svit Ján Drobný.

Bez Smitha i Georgea

V dnešnom domácom súboji proti Komárnu sa americký tréner Svitu David Solomon bude musieť okrem Smitha zaobísť i bez Raya Georgea, ktorý v ostatnom zápase s Handlovou utrpel výron členka.

„Ray George chcel veľmi nastúpiť už proti Komárnu, no na odporúčanie nášho lekára začne trénovať až v pondelok. Sean Smith mal vykĺbený lakeť a našťastie nemá nič zlomené. Zatiaľ sa ale ešte stále presne nevie, či nemá poškodený kĺb alebo väzivo,“ ozrejmil Drobný.

Rodák z Marltonu v štáte New Jersey predtým pôsobil v Európe v estónskom Tarvase a v ukrajinskom Dniprodzeržynsku. Jackson je absolvent univerzity Siena, ktorá v ostatných rokoch patrí medzi to kvalitnejšie, čo ponúka univerzitná NCAA.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.